Call of Duty: Black Ops Cold War, Activision, Letošní Call of Duty má být reboot Black Ops

Letošní Call of Duty má být reboot Black Ops

Známý insider mluví o drsnějším pojetí a potvrzuje válku ve Vietnamu. Vrací se i Alex Mason

Zdroj: Activision
19. 3. 2020
Název: Call of Duty: Black Ops Cold War Vývojář: , , Vydavatel: Datum vydání: 13. 11. 2020 Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 13. 11. 2020

Bez ohledu na úspěch Call of Duty: Modern Warfare a mánii kolem battle royale přídavku Warzone, série by měla v letošním roce standardním způsobem pokračovat prostřednictvím dalšího dílu. Z dřívějších informací – zejména finančních zpráv Activisionu a zdrojů Kotaku – přitom začalo vycházet najevo, že se na vývoji podílí studia Treyarch, Sledgahmmer Games i Raven Software a začalo se mluvit o zasazení do Vietnamu, resp. pokračování minisérie Black Ops. Spekulace v těchto chvílích ale zachází ještě o kousek dál, když insider s přezdívkou TheGamingRevolution, který v uplynulých týdnech a měsících vyzrazoval detaily o zmiňovaném Warzone, teď mluví o ambiciózním rebootu Black Ops právě ve stylu reimaginace Modern Warfare z loňského roku.

Informace zveřejnil insider pro sebe typickým způsobem, tedy na ploše bezmála půlhodinového videa – konkrétně z Warzone – které však slouží jenom jako pozadí k postupnému odkrývání slibně znějících detailů. Musíme samozřejmě upozornit, že se jedná o neoficiální a tudíž nepotvrzené zprávy, na druhou stranu už ale TheGamingRevolution nejednou prokázal, že jsou jeho zdroje důvěryhodné a úniky byly v mnoha případech velmi přesné. I to je ostatně důvod, proč spekulacím dáváme prostor a proč se jimi v tuto chvíli zabývají i další renomované herní magazíny v čele s Video Games Chronicle bývalých redaktorů CVG.

Do hry by se měly vrátit postavy Alexe Masona a Franka Woodse, oba však budou ztvárněni jinými herci a své předchůdce budou jen vzdáleně připomínat svými rysy a chováním.

Jak už zaznělo v úvodu, podle insidera by mělo dojít na reboot Black Ops stejně, jako se úspěšně dočkalo Modern Warfare. Předchozí informace o válce ve Vietnamu podle TheGamingRevolution také platí, nepůjde však o jedinou dobu, v níž se bude hra odehrávat. Stejně jako v původní hře, i v rebootu bychom měli skákat z Vietnamu do období studené války a užít si mnohem realističtější pojetí. To by se mělo nakonec odrazit i v samotném ztvárnění soubojů, které mají být přímočařejší, brutálnější a měly by hráče do určité míry šokovat. Na tomto místě lze samozřejmě vzpomenout na londýnskou misi v novém Modern Warfare, nebo tichou akci s noktovizory, podle TheGamingRevolution se přesně takových momentů dočkáme i letos. A co se týče spojitosti s původními Black Ops – do hry by se měly vrátit postavy Alexe Masona a Franka Woodse, oba však budou ztvárněni jinými herci a své předchůdce budou jen vzdáleně připomínat svými rysy a chováním. Vedle nich prý budeme moci nahlížet na konflikty z různých perspektiv – insider mluví o pohledu Spojených států, ale také obou vietnamských armád.

Vedle příběhu bude logicky kladen velký důraz i na multiplayer, který by měl představit módy až pro 64 hráčů a zařadit do rotace výrazné, leč standardním způsobem zpracované mapy. TheGamingRevolution mluví například o velkém ledovém regionu pro režim Ground War a dále menších mapách pro tradičnější módy. V porovnání s Modern Warfare by měly být mapy čitelnější, méně roztříštěné a zachovávat design tří možných cest. Svou roli samozřejmě sehrají i killstreaky – vrátit by se měly UAV drony nebo vojenští psi – a vývojáři by prý měli postupně rozšiřovat multiplayer bezplatnými DLC. Chybět by pak neměli ani zombíci, byť ani ti nezůstanou ušetřeni dalekosáhlých změn. V duchu kampaně by i zombie mód měl být naturalističtější a méně fantaskní, přinese nové perky a celý by se měl odehrávat v prostředí vietnamské války.

V porovnání s Modern Warfare by měly být mapy čitelnější, méně roztříštěné a zachovávat design tří možných cest.

Co se týče battle royale režimu, zatím není jisté, zda bude součástí Black Ops, či nikoliv. Vzhledem k zapojení všech tří zbývajících týmů, které mají svým dílem Call of Duty na starosti, by se mohlo zdát, že kapacit je opravdu hodně, nejen podle TheGamingRevolution by ale mělo platit, že se Sledgehammer Games vedle Black Ops zabývají také free-to-play verzí Call of Duty pro rok 2021 a je pravděpodobné, že Warzone dostane větší prostor nežli předchozí Blackout. Na potvrzení si ale budeme muset v tomto i všech výše uvedených případech počkat.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru