Letošní BlizzCon může být fantastickou pohromou

Letošní BlizzCon může být fantastickou pohromou

Dění kolem Blizzardu slibuje další vlnu kritiky, i tak se ale zřejmě dočkáme velkých oznámení

23. 10. 2019

Skoro se nechce věřit, že do zahájení letošního BlizzConu už zbývají jen dny. Loňská kontroverze, kterou vyvolalo odhalení mobilního Diabla Immortal na úkor očekávaného čtvrtého dílu hlavní série, je stále ještě živou vzpomínkou a ve světle aktuálního dění si ji hráči stále připomínají. Očekává se navíc, že zbrklé kroky Activisionu a Blizzardu v souvislosti s trestem za výroky na podporu obyvatel Hongkongu rozdmýchají 1. listopadu další hlasitou vlnu kritiky a můžeme se právem obávat, že se na letošní BlizzCon nebude vzpomínat v dobrém. Vývojáři se nicméně snaží odlákat pozornost od citlivých témat, kam spadá i zrušení oslavy vydání hry Overwatch pro Switch či kritika Blizzardu ze strany amerických politiků, a otevřeně lákají na důležitá oznámení v čerstvě zveřejněném programu zmiňované každoroční show. Ihned po úvodní keynote se totiž mohou hráči těšit na čtveřici prezentací, které momentálně pozbývají bližší popis a odtajněny budou až poté, co příslušná oznámení padnou v úvodní ceremonii. O co by mohlo jít, řeší fanoušci v posledních týdnech velmi intenzivně a logicky se nemluví jen o čtvrtém Diablu.

Celá akce začne zahajovacím ceremoniálem 1. listopadu od 19 hodin našeho času a půl hodiny po jejím skončení začne na stejném pódiu první tajná prezentace, na kterou budou s patnáctiminutovými přestávkami navazovat tři další, a to až do půlnoci.

Nejprve ale pojďme k faktům – jak už bylo uvedeno výše, Blizzard odtajnil rozvrh všech přednášek a dalších segmentů, které na výstavišti v Anaheimu proběhnou od 31. října do 3. listopadu. Celá akce začne zahajovacím ceremoniálem 1. listopadu od 19 hodin našeho času a půl hodiny po jejím skončení začne na stejném pódiu první tajná prezentace, na kterou budou s patnáctiminutovými přestávkami navazovat tři další, a to až do půlnoci. Pokud bychom se podívali na program loňského roku, vypadá odlišně, vzhledem k tomu, že úvodnímu ceremoniálu následovaly předem již pojmenované bloky, pojmenované podle jednotlivých her a sérií – Diablo, Overwatch, Hearthstone, World of Warcraft a Heroes of the Storm. Obdobnou skladbu tedy čekáme i letos s tím, že z ní pravděpodobně vypadnou HotS – hra má během úvodního dne své vlastní pásmo na jiném místě výstaviště a očekává se přinejlepším větší update a uvolnění Deathwinga, na kterého již láká nový trailer.

Kolem zbývajících sérií se ale zpráv točí mnohem víc a můžeme je probrat od nejpravděpodobnějších, až po ty nejodvážnější. Určitou sázkou na jistotu je oznámení data vydání Warcraftu III: Reforged, tedy předělávky oblíbené real-time strategie. Už nějakou dobu si ji hráči mohou předobjednat a počítá se s tím, že vyjde v letošním roce. Nadělit ji pak fanouškům přímo během BlizzConu, by bylo stejně příjemné, jako se konečně dostat k mobilnímu Diablu: Immortal, které s sebou sice stále nese pachuť z loňska, ale lidé, kteří si už hru vyzkoušeli, ji převážně chválí, byť kritizují možná až přílišnou jednoduchost. Další věcí, kterou můžeme s jistým ubezpečením očekávat, je další rozšíření nesmrtelného World of Warcraft.

Nejčerstvější zprávy se točí kolem Diabla 4, které bylo nově zmíněno v souvislosti s obsahem chystané knihy artworků. I o ní se bude na BlizzConu mluvit, ale až v neděli a je nepravděpodobné, že by mělo jít o jedinou zmínku stran této série.

Svět slavného MMO se sice v letošním roce převrátil vzhůru nohama s vydáním verze Classic, ale pokrok zastavit nejde a od posledního velkého rozšíření Battle for Azeroth uplynul více než rok a obvyklá dvouletka se přibližuje. Nedivili bychom se přitom, kdyby se současně nepracovalo na rozšíření The Burning Crusade pro již zmiňovaný Classic. Poslední loďkou, plující v bezpečných vodách, je samozřejmě Hearthstone. I tady se přiblížila obvyklá doba čtyř měsíců, v rámci kterých jsou vývojáři schopní vypouštět do světa nové expanze a je tudíž pravděpodobné, že se dozvíme víc o nástupci dosud aktuálního rozšíření Saviors of Uldum. Obvyklé informace o rotaci karet a jejich vybalancování pak zřejmě nemá smysl ani zmiňovat.

Teď už ale k divočejším zprávám, které pak samozřejmě hraní s více, či méně věrohodnými spekulacemi. Tou nejčerstvější jsou množící se náznaky Diabla 4, které bylo nově zmíněno v souvislosti s obsahem chystané knihy artworků. I o ní se bude na BlizzConu mluvit, ale až v neděli a je nepravděpodobné, že by mělo jít o jedinou zmínku stran této série. Vedle oznámení čtvrtého dílu hlavní série se mluví také o remasteru druhého dílu, a to jednak na popud spekulací insidera s přezdívkou Metro a jednak vzhledem k již poměrně letitým inzerátům, v rámci kterých Blizzard hledal nové zaměstnance se zkušenostmi s původním StarCraftem, Warcraftem III a právě Diablem 2. A uvážíme-li, že Warcraft svou předělávku stoprocentně obdrží, nebyly by úvahy úplně mimo mísu.

Ke zmiňovanému insiderovi lze pak ještě dodat, že mluvil o novém hrdinovi pro Overwatch ještě před tím, než byla Ashe na loňském BlizzConu představena, což mu v očích mnoha fanoušků dodává na důvěryhodnosti. A jméno insidera nezmiňujeme zbytečně, vzhledem k tomu, že se vyjadřoval i na konto Overwatche 2, který nemá přijít jen ve formě většího updatu původní hry. Tady se už ale dostáváme na hodně tenký informační led a tyto spekulace, spolu s úvahami nad třetím StarCraftem a remasterem jedničky, už berte s opravdu velkou rezervou. Blizzardu nicméně nelze upřít snaha potěšit hráče v kombinaci s odvedením pozornosti od nepříjemných záležitostí. O velikosti a rozsahu letošního BlizzConu nakonec mluvil i novinář Jason Schreier, který interpretoval slova spřátelených zaměstnanců a kontaktů, které v Blizzardu má a naznačil velké věci.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru