Letošní BlizzCon bude velkou oslavou 30 let Blizzardu

Letošní BlizzCon bude velkou oslavou 30 let Blizzardu

Vývojáři zveřejnili detaily bezplatného online festivalu. Z našeho pohledu se odehraje v noci

Zdroj: Blizzard
2. 2. 2021

Pokud se řadíte k fanouškům her od Blizzardu, nepochybně jste si všimli, že se loni v tradičním listopadovém termínu neuskutečnil oblíbený festival BlizzCon. Vývojáři jej kvůli přetrvávajícím omezením kvůli pandemii koronaviru odsunuli až na polovinu letošního února s tím, že neproběhne na výstavišti v Anaheimu, ale kompletně online. Má to své výhody – celou akci bude možné plnohodnotným způsobem prožít z pohodlí domova a hlavně, únorový termín koresponduje s 30. výročím založením Blizzardu v roce 1991. A proto, že se BlizzConline přiblížil, organizátoři konečně nechali nahlédnout do zákulisí a upřesňují, na co se mohou hráči od 19. do 20. února těšit.

První informaci, kterou Blizzard podtrhuje, je bezplatný přístup ke všem přenosům, které letošní program nabídne. Je to velká změna v porovnání s tradičním pojetím BlizzConu, ke kterému se sice bylo možné připojit prostřednictvím streamů, ale zájemci si museli obstarat virtuální vstupenku. „Vývojáři z Blizzardu se ve dvou dnech a na šesti kanálech podělí o novinky z her, ze světa cosplayerů i umělců,“ slibuje tisková zpráva a přidává také informaci o kulatém výročí. Právě oslava tří dekád v herním odvětví bude přístupná komukoliv, kdo o ni projeví zájem a výsledkem nebude jen možnost probrat historii s podobně naladěnými fanoušky, ale také se dozvědět, co přinese budoucnost. V tomto ohledu pochopitelně očekáváme novinky o Diablu IV a pokračování Overwatche, nepůjde ale zřejmě o to jediné, co si Blizzard tento rok přichystal.

Právě oslava tří dekád v herním odvětví bude přístupná komukoliv, kdo o ni projeví zájem a výsledkem nebude jen možnost probrat historii s podobně naladěnými fanoušky, ale také se dozvědět, co přinese budoucnost.

Co se týče programu, vše odstartuje 19. února ve 23 hodin českého času, kdy na hráče čeká zahajovací ceremoniál a pohled na hry, které jsou momentálně ve vývoji. Následovat bude více než tříhodinová část na šesti tematických kanálech, která se bude do hloubky zabývat jednotlivými tituly. Druhý den odstartuje o dvě hodiny dříve a vývojáři slibují nejrůznější panelové diskuze a chvíle, kdy se i fanoušci budou moci na něco konkrétního zeptat. V sobotu 20. února také proběhne soutěž cosplayerů a mluvit se bude také o dalších oblastech zábavy, kam Blizzard se svými hrami proniká.

Obsah dostupný zdarma ale zároveň nevyvrací, že vývojáři nechtějí peníze svých fanoušků, a za tímto účelem už spustili prodej speciálních balíčků, podtrhující zmiňované výročí. Jedná se o digitální bonusy do her od Blizzardu, které se pohybují od 20 do 60 dolarů. Hráči si tímto způsobem mohou přijít na balíčky karet do Hearthstonu nebo bedny do Overwatche, stejně jako zvířecí společníky do World of Warcraft.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru