Lego chystá stavebnici konzole NES

Oficiální zpráva slibuje věrnou repliku ve velkém měřítku. Cena se pohybuje kolem 6000 Kč

Zdroj: Lego
14. 7. 2020

V polovině března oznámily společnosti Nintendo a Lego novou spolupráci, jejímž výsledkem bude interaktivní stavebnice Lego Super Mario, která se snaží skloubit digitální svět s tím skutečným. Středobodem stavebnice je postavička Maria, která reaguje na jednotlivé plošinky z kostiček Lega vybudované úrovně, hráči pomocí něj sbírají mince, bojují s nepřáteli a vyhýbají se všem nástrahám, které známe z videohry. Zdá se však, že Lego Super Mario není jediným projektem, na kterém obě zmíněné společnosti pracují – čínský magazín VJGamer totiž přinesl obrázky stavebnice herní konzole NES, spoustu detailů následně přidal i německý portál PromoBricks, aby Lego před krátkou chvílí informace potvrdilo.

Ačkoliv se informace o stavebnici legendární konzole dostaly na veřejnost neoficiální cestou, společnost Lego na ně už stihla zareagovat, v krátkém videu nejprve její existenci potvrdila a následně oficiálně představila. „Jste připraveni zahrát si, jako nikdy předtím,“ ptá se pak dánská společnost, a když si popisované video trochu zesvětlíte, uvidíte známé tvary zařízení, které v polovině osmdesátých let a dlouho poté formovalo herní vkus milionu hráčů po celém světě. V případě Lego zpracování se přitom můžeme těšit nejen na samotnou konzoli a ovladač, ale také na retro televizi, na níž „poběží“ hra Super Mario Bros. Z nákresů na uniklých fotkách a především z nového videa je navíc patrné, že s postavičkou Maria bude možné pohybovat, stejně jako s obrazem prostřednictvím kliky na straně televize a speciálního rolovacího obrazu.

Německý web PromoBricks pak uvádí, že by měla být stavebnice dostupná od 1. srpna letošního roku s cenovkou 230 eur, což nyní stvrzuje i oficiální obchod Lego a uvádí doporučenou maloobchodní cenu 5999 korun. Za nemalý peníz byste obdržíte balení s 2646 dílky, z nichž sestavíte zmiňovaná zařízení ve velkém měřítku. Ačkoliv například Video Games Chronicle uvádí, že konzole bude svými rozměry odpovídat originálu, německý portál tyto informace vyvrací a konzole bude o několik centimetrů menší. Počítat však můžeme s funkčním systémem zasunování cartridge a pochopitelně i s odpovídajícím ovladačem, který bude možné do konzole zapojit jako před desítkami let u původní konzole. Značně omezená bude nicméně velikost televize, i když se na tomto místě mluví o zařízení s rozměry 22,5 × 23,5 × 16 centimetrů, což ve výsledku není vůbec špatné. Zajímavě také vypadá propojení s Lego Super Mario prostřednictvím postavičky kníratého instalatéra, kterého bude možné umístit na vršek televize, nechat ho hrát známé melodie ze hry a vyluzovat zvuky s ohledem na probíhající dění na obrazovce.

Zprávu jsme aktualizovali v plném rozsahu o oficiální a již potvrzené informace.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru