Legendární StarCraft čeká oficiální kreslená předělávka

Legendární StarCraft čeká oficiální kreslená předělávka

Práce autorů animovaných kraťasů z her od Blizzardu dělá ze slavné strategie novou hru

21. 6. 2019

Remasterovaná verze původního StarCraftu, kterou Blizzard vydal v roce 2017, se začátkem července dočká oficiálně posvěcené grafické předělávky. V tomto případě se ale nebavíme o vylepšených texturách, vyšším rozlišení nebo snaze dostat grafiku na úroveň StarCraftu II, byť s respektováním dvojrozměrného zpracování původní hry. Tentokrát je řeč o prolnutí se světem populárních animovaných skečů od skupiny Carbot, která s Blizzardem úzce spolupracuje a baví na svém kanále přes milion fanoušků.

„Minulý týden jsme se vrátili z Koreje, kam nás pozvali lidé z Blizzardu, abychom se mohli podívat na finále korejské ligy ve StarCraftu,“ říká v novém videu autor skečů Jonathan Burton. Dále však vysvětluje, že důvodem jejich přítomnosti nebylo jen zhlédnutí vypjatých zápasů, ale také oznámení, na čem pracují už bezmála dva roky. „StarCraft Cartoon Pack vyjde 10. července a jedná se o oficiální grafickou modifikaci pro remasterovanou verzi původního StarCraftu. Mnohem lépe se ale dá popsat jako kompletní změna grafického stylu. Takže ať už hrajete v Ladderu, custom zápasy nebo dokonce kampaň, všechno lze přepnout do grafiky ve stylu Carbot,“ vysvětluje Burton.

Svá slova navíc doprovází i prvními záběry a nutno uznat, že kreslený StarCraft působí téměř jako nová hra. „Je zvláštní, jak pouhá změna grafiky udělá z něčeho tak známého něco úplně jiného,“ říká Burton a s úsměvem dodává, že teď bude StarCraft konečně vhodný i pro děti. Trochu vážněji pak ve videu říká, že pro spoustu lidí může být předělávka silným impulsem, vrátit se ke hře, znovu si třeba projít kampaní a užít si starý známý StarCraft z trochu jiné perspektivy. Přidává nakonec i vysvětlení, proč se do něčeho podobného nepustili raději v souvislosti s druhým dílem, existuje na to však velmi prozaická odpověď: „To bychom dělali roky! Dvojka je mnohem větší hrou, je navíc ve 3D a množství assetů, které bychom museli předělat, je nepředstavitelné.“

V tuto chvíli se tak můžete pokochat zmiňovaným videem, případně proběhnout galeriii screenshotů a těšit se na červenec. S blížícím se vydáním modifikace bychom se pak měli dočkat i informace ohledně ceny, která v tuto chvíli není známá a my jen potají doufáme, že ji Blizzard nastaví rozumně. Carbot grafika totiž vypadá vážně skvěle!

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru