Legendární Star Wars: Jedi Knight vyjde na Switchi i PS4

Legendární Star Wars: Jedi Knight vyjde na Switchi i PS4

Předělávky Jedi Outcast a Jedi Academy obstará Aspyr. K dispozici bude i online multiplayer

5. 9. 2019

Jedním z největších překvapení včerejšího vysílání Nintendo Direct bylo odhalení Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast pro Switch. Bez předchozích náznaků se tak zhmotnil nevyřčený sen mnoha (starších…) hráčů, kteří s láskou vzpomínají na pravděpodobně nejlepší akční adventuru z univerza Hvězdných válek a nyní dostávají další argument, aby si ji znovu připomněli. O port slavné hry se postarají odborníci ze studia Aspyr, kteří mají na svědomí předělávky slavných značek typu Battlefield, Call of Duty, Borderlands nebo Civlization pro Mac, Linux i konzole, byť mezi nimi Nintendo Switch dosud chybělo. Kromě data vydání – Jedi Outcast vyjde 24. září – se však v rámci Directu nic dalšího nerozebíralo a je tudíž předčasné mluvit o tom, nakolik bude vylepšena grafika, nebo co dalšího port pro Switch přinese.

Přesto to ale nejsou jediné informace, které lze na konto chystaných předělávek Star Wars Jedi Knight najít. Ano, mluvíme v množném čísle, protože bylo později prostřednictvím webu StarWars.com potvrzeno, že společně s Jedi Outcast přijde začátkem příštího roku také Jedi Academy, navíc s poznámkou, že obě hry budou vedle Nintenda Switch dostupné souběžně také na PlayStationu 4. V případě Jedi Academy by pak na obou platformách měl být dostupný také online multiplayer, což nebývá u tak letitých záležitostí obvyklé, ačkoliv zatím nevíme, zda bude do nabídky zahrnutý také cross-play napříč platformami.

Pokud jste neměli s Jedi Knight tu čest, pak byste měli vědět, že devizou her z této série, zahrnující také dva díly s podtitulem Dark Forces, jsou souboje se světelnými meči a plné využívání síly. Ostatně, Jedi Knight stál předobrazem vcelku nedoceněnému Force Unleashed a při pohledu na krátké záběry ze Switchové verze se dá opatrně tvrdit, že hra nakonec tolik nezestárla. A to i přes fakt, že Jedi Outcast vyšel už před těžce uvěřitelnými 17 lety, konkrétně v březnu 2002. Hlavní hrdina Kyle Katarn navíc není jen typický správňák, se kterým byste měli nakopat zadnici zlotřilému Impériu, ale poměrně rozervaná osobnost, balancující na hraně obou směrů všeobjímající Síly. I díky dospělému příběhu si pak hra v kombinaci s perfektní hratelností získala srdce hráčů i odborné kritiky a v základní PC verzi sklízela jednu vysokou známku za druhou.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru