Legendární Pong od Atari se vrací jako RPG

Legendární Pong od Atari se vrací jako RPG

Tohle není apríl. Jedna z nejslavnějších her všech dob se dočká netradiční nové verze

Zdroj: Atari
1. 4. 2020

Společnost Atari je legenda. Po všech těch kotrmelcích a změnách majitelů možná trochu zašlá a zaprášená, ale pořád ikona. Koneckonců dala světu slavném značky jako Asteroids, Centipede, Tempest, Missile Command, Breakout, Battlezone nebo Pong. A právě s Pongem se nyní vrací na scénu. I když v podobě, která vás nejspíš pořádně zaskočí. PONG Quest je totiž RPG. A to není apríl. Opravdu.

Kromě retro konzole Atari VCS slavná společnost v posledních letech občas dělala zvláštní věci. Podobně jako Konami navíc herní legenda občas dokázala potrápit své fanoušky všemožnými podivuhodnými transformacemi svých slavných sérií a značek, což se ne vždy setkalo s pozitivní odezvou. Naposledy třeba v lednu firma oznámila, že ve spolupráci s GSD Group vybuduje síť tématických herních hotelů.

Čekají nás rozmanité dungeony založené na dalších klasikách od Atari

PONG Quest je naštěstí pořád hra. Je to RPG, v němž se s vaší pomocí vydá pálka z původní hry na nebezpečnou výpravu za záchranou světa před tajemnou hrozbou. Čekají nás prý rozmanité dungeony založené na dalších klasikách od Atari, z nichž některé jsme jmenovali výše. Hra je podle Atari nečekaná, ale úžasná a má uctít původní legendu. Chybět samozřejmě nebudou bitvy s dalšími pálkami a bude možné odemknout si i speciální míčky, které přinesou více takticky do známé hratelnosti. Naroubovat na ni další RPG prvky bude asi pořádně odvážné.

Vedle příběhového módu slibuje nově oznámený titul i klasický režim a on-line hru. V multiplayeru se přitom lze utkat až se třemi dalšími soupeři. Svou pálku také můžete upravit k obrazu svému, všemožně ji vyzdobit a rozšířit o nejrůznější doplňky. Těšit se prý ale můžeme rovněž na řešení hádanek a hromadění pokladů. Jak se na pořádné RPG sluší a patří.

Vývoj nemá na starost přímo společnost Atari, ale studio Chequered Ink. Jeho hra míří na PC, PlayStation 4, Xbox One i Switch. Vyjde už letos na jaře a prodávat se bude přibližně za 15 dolarů. Hra už má profil třeba na Steamu, kde můžete vyhlížet další novinky.

Jestliže jste až dosud žili v přesvědčení, že už vás v herním průmyslu nedokáže nic překvapit, možná je na čase přehodnotit tuto domněnku…

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru