Mortal Kombat 1, Warner Bros. Interactive Entertainment, Leaker billbil-kun odhaluje Mortal Kombat 1

Leaker billbil-kun odhaluje Mortal Kombat 1

Věrohodný insider rozbíjí záhadu kolem MK12. Objevil se také další teaser s hodinami

Zdroj: NetherRealm Studios
11. 5. 2023
Název: Mortal Kombat 1 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 19. 9. 2023 Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 19. 9. 2023

Před několika dny se v rámci speciálního výročního videa studia NetherRealm objevil první teaser na chystané pokračování série Mortal Kombat. Ačkoliv o existenci titulu víme z oficiálních zpráv už od minulého roku, vývojáři v čele s designérem Edem Boonem nechtěli nic uspěchat a otevřeně mluvili o tom, že hráči nemají mít v souvislosti s některými již proběhnuvšími akcemi žádná očekávání. Situace se ale mění a po přesýpacích hodinách a úvahách nad tím, která z postav bude mít v nové hře božský vliv, přichází ke slovu další teaser a hlavně informace od známého insidera a leakera billbil-kuna, který už „oznamuje“ hru s názvem Mortal Kombat 1.

Začněme ale teaserem, ve kterém se opět objevuje motiv hodin, tentokrát ale ještě explicitněji naznačuje celkový restart nebo rozběhnutí nové časové linie. Krátké video se objevilo v průběhu včerejšího večera na sociálních sítích a přirozeně ho sdílel i zmiňovaný Ed Boon, který se fanoušků ptal, zda náhodou neví, kolik je hodin. Samotný teaser sleduje sekundovou ručičku, kterak přejíždí desátou i jedenáctou hodinu, aby se před dvanáctou začala třást, opět se ozval výbuch a po uklidnění pokračovala dál od jedničky již bez dalších efektů na pozadí, přirozeně vyjma vlastního tikotu. Hráči samozřejmě vnímají, že ručička přeskočila dvanáctku, a právě na základě toho očekávají reboot série, bez ohledu na Mortal Kombat z roku 2011, který přinesl nový pohled na obsah prvních tří dílů.

Velmi podstatná je ale také čerstvá zpráva od zmíněného insidera, který bezchybně prozrazuje nabídku her v předplatném PlayStation Plus, ale poslední dobou na sebe strhává pozornost i skrze odhalování dalších titulů. Před několika minutami na svém Twitteru zveřejnil příspěvek, podle kterého ve studiu NetherRealm vzniká hra s označením Mortal Kombat 1 a dočkat se jí mají hráči na PC, PS5, Xboxu Series a překvapivě i Nintendu Switch. Billbil-kun, který má patrně přístup k informacím od prodejců, také již tradičně nezmiňuje žádné další detaily, ale poskytuje hráčům informaci o ceně, která má být nastavena na 70 dolarů pro Xbox a PlayStation, resp. 60 dolarů pro Switch. Chystat se má také prémiová edice za 110 dolarů a sběratelská za úctyhodných 250 dolarů.

Na rozuzlení téhle záhady bychom ale zřejmě neměli čekat příliš dlouho. Teaser byl ze strany studia uveden s poznámkou, že už téměř nadešel čas, a zbývá tedy pouze zjistit, jestli si představení nechává Warner Bros. pro sebe, nebo bude hra zařazena do programu některé z nadcházejících prezentací. Neustále se tím vrací také spekulace o akci Sony, která by měla podle insiderů proběhnout do několika týdnů, a vlastně bychom se vůbec nedivili, kdyby ji Sony oznámila velmi krátce před jejím konáním. Zatím ale oficiální kanály mlčí a uvidíme, zda zareagují na výše popsaný únik.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru