Lara Croft přiskáče na Netflix v televizním seriálu

Lara Croft přiskáče na Netflix v televizním seriálu

Nové anime se bude odehrávat po skončení nedávné trilogie Tomb Raider. Detaily Netflix tají

Zdroj: ilustrační obrázek/Tomb Raider
28. 1. 2021

Tento týdne jsme psali, že pokračování filmové série Tomb Raider nakonec napíše i natočí autorka seriálu Lovecraftova země Misha Green. Ať už je to náhoda, anebo záměr, Netflix nás jen pár dní nato informuje, že také chystá vlastní dobrodružství Lary Croft. Tentokrát ovšem v podobě animovaného seriálu.

Projekt vzniká ve spolupráci se studiem Legendary Entertainment a bude se odehrávat po událostech novodobé trilogie. Bohužel nevíme, zda seriály naváže na předchozí dobrodružství Lary bezprostředně, anebo bude oba příběhy dělit třeba několik let.

Magazín Variety přinesl informaci, že seriál ve stylu japonských anime napíše Tasha Huo, která se coby scenáristka podílí také na projektu The Witcher: Blood Origin. Nejde přitom o první pokus o seriálovou adaptaci Tomb Raidera. Už v roce 2007 vznikl desetidílný animovaný seriál Revisioned: Tomb Raider. Tahle adaptace se však u fanoušků nesetkala s příliš vřelým přijetím.

V případě Netflixu zase nejde o první seriálovou adaptaci videohry ve stylu anime. Na tuto stylizaci vsadila i Castlevania a Dragon’s Dogma. Bohužel víc se o nové Laře zatím neví. Shodou okolností jsme se v noci na dnešek dozvěděli ještě o jednom, byť neherním projektu. Na HBO Max se chystá animovaný seriál Hra o trůny, informoval magazín Variety. Ani tady ovšem nemáme k dispozici žádné podrobnosti a HBO odmítlo nepotvrzené zprávy komentovat.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru