Kvůli zavření studia Onoma skončí Deus Ex Go

Kvůli zavření studia Onoma skončí Deus Ex Go

Bývalý tým Square Enix Montréal už nebude titul provozovat. Lara Croft Go poběží dál

Zdroj: Square Enix
23. 11. 2022

Na začátku října přejmenovala společnost Embracer Group studio Square Enix Montréal, které získala v průběhu roku spolu s Eidosem a Crystal Dynamics. Nová identita studia Onoma byla velkolepě představena a hráči se mohli začít těšit na první projekt, který bude vznikat pod hlavičkou nového majitele. Místo toho ale přišla ledová sprcha v podobě zprávy o necelý měsíc později – Embracer se rozhodl studio Onoma zavřít, k čemuž s definitivní platností dojde zítra 24. listopadu. Spolu s ukončením vlastního působení studia ale vezmou za své také některé tituly, včetně oblíbeného taktického titulu Deus Ex Go z roku 2016.

Informaci přinesli vývojáři v noci z úterý na středu a Deus Ex Go není jediným titulem, který od 4. ledna příštího roku přestane fungovat. Stopku vystaví Embracer také mobilním hrám Arena Battle Champions, Invaders: Hidden Heroes a teprve loni vydané hře Hitman Sniper: The Shadows. Jak vývojáři upozornili, skutečně se jedná o ukončení samotného fungování her s tím, že tituly budou již 1. prosince odebrány z Google Play a App Storu. Už v noci pak přestaly fungovat veškeré finanční transakce a vývojáři vyzvali hráče, aby do 4. ledna 2023 využili veškerou nashromážděnou herní i prémiovou měnu. „Jménem vývojářského týmu bychom vám chtěli poděkovat, že jste hráli naše hry,“ končí pak velmi strohé a emocí zbavené prohlášení ze sociálních sítí.

Žádné bližší informace vývojáři neposkytují, můžeme se však domnívat, že nad rámec zmíněných titulů žádná z dalších her končit nebude. Jde především o tituly Lara Croft Go a Hitman Go, které by měly fungovat i po 4. lednu 2023, patrně z důvodu existence jejich PC verze. V tomto ohledu měl neméně povedený Deus Ex smůlu, i když se nějakou chvíli prodával na Windows Storu, ale i odsud zmizel. Ztráta těchto titulů, zvlášť když je mezi nimi několikrát zmiňovaný a velmi povedený spin-off série Deus Ex, je velmi nepříjemná i z pohledu uchování her jako takových. A vlastně bychom se v tomto případě příliš nedivili, kdyby případný tlak ze strany hráčů přiměl Embracer k přehodnocení této situace. Na jakékoliv úvahy je ale v tuto chvíli příliš brzy, takže – pro jistotu – sbohem Adame Jensene, zahráls‘ to dobře.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru