Those Who Remain, Wired Productions, Nový psychologický horor prověří vaši morálku

Kvůli koronaviru vyjdou později další hry

Tituly Those Who Remain a Deliver Us The Moon hlásí zpoždění. Stejně tak retro konzole

Zdroj: Wired Productions
23. 3. 2020

Další hry hlásí zpoždění. Kvůli nemoci COVID-19 vyjdou se zpožděním například tituly od vydavatele Wired Productions. Thriller Those Who Remain měl původně na PC, PS4 a Xbox One dorazit na trh 15. května. Nakonec ale digitální i fyzické verze vyjdou až v červnu. Sci-fi Deliver Us The Moon vyjde digitálně 24. dubna na PS4 a Xboxu One, ale krabicovka vyjde až v červnu spolu s portem pro Switch.

V obou případech je důvodem snaha vydat hru najednou ve všech regionech v optimální kvalitě, napsal vydavatel na Twitteru. Wired museli uzavřít vlastní kanceláře, stejně jako někteří jejich vývojáři a partneři. Další se přesunuli na home office, ale ani to nemusí stačit. Ve snaze ulevit od dalšího stresu se společnost rozhodla počkat, až aktuální situace pomine, aby bylo možné hry dokončit, vydat i distribuovat pokud možno standardním způsobem.

Nejde jen o hry, ale také o hardware

Zdražení se navíc netýká jen her, ale samozřejmě také hardwaru. Společnost Konami už dříve oznámila, že retro konzole TurboGrafx-16 Mini bude uvedena do prodeje později. Továrny v Číně jednoduše nestačí vyrábět. Zatím neznáme nový termín vydání. Koronavirus může vést i k dalšímu zpoždění jiné očekávané retro konzole – Atari VCS. Naznačil to už před pár týdny její výrobce.

Už v předchozích dnech jsme upozorňovali na další zdržení her. Později může vyjít akční RPG Minecraft Dungeons od Mojangu naplánované zatím obecně na duben. Odložen byl i slovenský dungeon crawler Vaporum: Lockdown od studia Fatbot Games. A nepřímou “obětí” koronaviru se může stát i akční závodní hra Fast & Furious: Crossroads, která je sice hotová, ale termín jejího vydání je podle Codemasters nejistý v důsledku odložení premiéry filmu Rychle a zběsile 9 z května 2020 až na duben 2021.

Většina odborníků a insiderů se shoduje, že je jen otázkou času, než přijde řada na nějakou velkou AAA hru.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru