Kvůli koronaviru se odkládají další hry a ruší QuakeCon

Kvůli koronaviru se odkládají další hry a ruší QuakeCon

Později dorazí Minecraft Dungeons i Wasteland 3. The Outer Worlds pro Switch už mají termín

Zdroj: koláž/Vortex
1. 4. 2020

Kvůli koronaviru se opět mění jízdní řád herního průmyslu. Zpozdí se některé hry a proslulý QuakeCon se letos vůbec neuskuteční. Ale začněme se softwarem. Hned dva tituly z portfolia Xbox Game Studios hlásí odklad. Tím první je akční RPG Minecraft Dungeons od studia Mojang, které původně mělo vyjít v průběhu dubna. Už před pár týdny autoři upozornili, že se jim možná nepovede slíbený termín dodržet, i když neslíbili přesné datum. Teď jsme se dozvěděli, že Minecraft Dungeons vyjdou přibližně o měsíc později – 26. května současně dorazí na PC, PS4, Xbox One i Switch. Titul se navíc ihned objeví v nabídce předplatitelského programu Game Pass.

Mojang vysvětlil, že původní plán vydat hru do konce dubna se nepovedlo dodržet kvůli aktuální situaci ve světě. Současně studio chtělo zajistit bezpečí pro své vývojáře a doručit hru fanouškům v co možná nejlepší kvalitě. Standardní edice bude stát 20 dolarů, edice Hero pak o 10 dolarů víc a kromě digitální výbavy zahrne i dvě budoucí rozšíření.

Wasteland 3 vyjde až v srpnu

Odklad postihl i Wasteland 3 od studia inXile Entertainment. Pokračování postapokalyptické série mělo původně vyjít 10. května, ale na trh dorazí dokonce až 28. srpna. Zakladatel týmu Brian Fargo vysvětlil, že stejně jako mnohé další firmy i jeho lidé už před několika týdny začali pracovat z domova. To s sebou pochopitelně přineslo další komplikace a výzvy. Fargo si pochvaluje přijetí bety, ale s aktuálními problémy podle něj prostě není možné vydat hru v původním termínu.

Majitelé z Microsoftu i Deep Silver coby vydavatel hry rozhodnutí autorů podpořili. Cílem je opět vydat hru v co možná nejlepší kondici, čemuž má pár měsíců navíc určitě prospět. Kromě ladění a optimalizace se vývojáři rovněž pokusí zohlednit zpětnou vazbu od hráčů z posledního testu.

V únoru nemoc omezila práci na portu The Outer Worlds, který má na starost společnost Virtuos. Nyní však vydavatel Private Division oznámil, že hra konečně vyjde 5. června.

Abychom se neomezovali jen na odklady a špatné zprávy, máme i nějaké datum, které by vás mohlo potěšit. RPG The Outer Worlds od studia Obsidian Entertainment ve verzi pro Switch už kvůli koronaviru zpožděné bylo. V únoru nemoc omezila práci na portu, který má na starost společnost Virtuos. Nyní však vydavatel Private Division oznámil, že hra konečně vyjde 5. června. Současně upozornil, že i krabicová verze si vyžádá Day 1 patch o velikosti až 6 GB.

Nemoci COVID-19 bohužel padla za “oběť” také další akce. Zrušen byl QuakeCon 2020. Společnosti id Software a Bethesda Softworks podle vyjádření v posledních týdnech hodně diskutovaly o tom, co si se slavným festivalem počít. Nakonec se však kvůli celkové nejistotě a všem výzvám rozhodly s těžkým srdcem akci pro letošní rok zrušit. Podle pořadatelů je zdraví zaměstnanců, dobrovolníků, sponzorů, vystavovatelů, hráčů a vůbec všech návštěvníků na prvním místě.

QuakeCon nebude, s Evo a Gamescomem se zatím počítá

Organizátoři samozřejmě říkají, že nevidí do budoucnosti, neví, jaká bude situace v srpnu. Už teď je ale jisté, že by nebylo možné kvůli aktuálním omezením vše naplánovat a připravit tak, aby byl QuakeCon úspěšný. Pořadatelé všem poděkovali a doufají, že se jim povede najít jiné způsoby, jak oslavit v srpnu duch QuakeConu. Možná tak také část obsahu představí digitální cestou. V klasické podobě by se akce měla vrátit příští rok.

QuakeCon se přitom koná každoročně od roku 1996, jedná se o velmi populární a tradiční akci. Letos se měl uskutečnit od 6. do 9. srpna. V podobné termínu – od 31. července do 2. srpna – se má stále uspořádat turnaj Evo 2020 v Las Vegas. Uvidíme, zda se tak skutečně stane. Na konci srpna má pak otevřít brány kolínský Gamescom, s nímž organizátoři rovněž stále počítají.

Autoři českého hororu Someday You’ll Return od studia CBE Software nám také prozradili, že není vyloučené, že se jejich novinka o trochu zdrží.

Na možnost zpoždění svých her už minulý týden upozornily společnosti Sony a Microsoft. U redmondského gigantu se to potenciálně týká titulů Halo Infinte a nového Flight Simulatoru. Fanoušci PlayStationu se zase obávají o osud The Last of Us Part II a Ghost of Tsushima, ale je nutné zdůraznit, že tady stále platí původní termíny. Opakovaně se také spekuluje, zda výrobci stihnou na trh včas uvést konzole nové generace.

Několik her už v posledních týdnech odklad postihl. Odložen byl slovenský dungeon crawler Vaporum: Lockdown od studia Fatbot Games, thriller Those Who Remain i konzolový port sci-fi Deliver Us The Moon. Zpoždění hrozí i závodům Fast & Furious: Crossroads. Autoři českého hororu Someday You’ll Return od studia CBE Software nám také prozradili, že není vyloučené, že se jejich novinka o trochu zdrží. Později na trh dorazí také retro konzole TurboGrafx-16 Mini a nejspíš i Atari VCS.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru