Battlefield 2042, Electronic Arts, Kvůli chybě byl zrušen test Battlefieldu 2042 na PS5

Kvůli chybě byl zrušen test Battlefieldu 2042 na PS5

Vývojáři varují, že hráči nesmí nic sdílet, jinak dostanou ban. Přesto je internet plný videí

Zdroj: Electronic Arts
14. 8. 2021
Název: Battlefield 2042 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 19. 11. 2021

Není tajemstvím, že v těchto dnech probíhá několik vln technického testu Battlefieldu 2042. Vývojáři z DICE zvali hráče k registraci, byť otevřeně vysvětlovali, že hráčů osloví jen hrstku a budou od nich skutečně chtít pomoci nejen prostřednictvím vlastního hraní, ale také vyplněním dotazníku či zasláním konkrétních připomínek. Přesto jde o první možnost, jak si Battlefield 2042 vyzkoušet a mnoho hráčů se neubránilo pokušení, ukázat světu, jak se očekávaná hra ve skutečnosti hraje. To se ovšem neshledalo s pochopením vývojářů ani zástupců Electronic Arts a s odvoláním na skutečnost, že se všichni účastníci testu před spuštěním zavazují mlčenlivostí, se snaží dojmy, obrázky i videa mazat z internetu. Předem prohraná bitva má ale za následek ještě víc uniklých materiálů, která v posledních hodinách už dokonce není nutné hledat na pochybných serverech.

Sami se můžete podívat na záběry v přiloženém videu, případně jednoduše hledat na YouTube další, abyste si mohli ověřit, že Battlefield 2042 neztrácí nic ze svižnosti předchozích dílů, velmi dobře vypadá a pravděpodobně splní roli arkádové zábavy, která navíc může být díky live service modelu poměrně trvanlivá. Vývojáři ale i přes to, že videa zůstávají dostupná, varují před následky podobného chování, které nezůstává bez povšimnutí a v uplynulých hodinách už padaly první hlavy. O krocích proti těm, kdo porušují NDA, mluví například komunitní manažer Adam Freeman a nezdá se, že by nechával prostor jakýmkoliv kompromisům. „Pokud porušíte pravidla, očekávejte ztrátu přístupu k technickému testu i budoucím testům od EA. Potenciálně vám také může být zamítnut přístup do plné verze Battlefiedlu 2042, až vyjde,“ říká Freeman jasně. Dodává také, že za posledních 48 hodin už z testu vyřadili spoustu hráčů a hodlají v tom pokračovat do té doby, než si hráči uvědomí, jakou příležitost dostali a s jakými souhlasili pravidly.

Líbí se ale také rozmazané vidění v momentě, kdy je hráč vyřazen z boje, což do budoucna učiní další komunikaci s týmem a hlášení o pohybu nepřátel složitější.

Odhlédneme-li však od porušování NDA, reakce hráčů jsou vesměs pozitivní a v komentářích si všímají nejrůznějších detailů. Velmi často zaznívá kladné hodnocení stran velikosti mapy a celkového rozměru hry. Líbí se ale také rozmazané vidění v momentě, kdy je hráč vyřazen z boje, což do budoucna – pokud tento prvek přetrvá – učiní další komunikaci s týmem a hlášení o pohybu nepřátel složitější. Ukázky ze hry rovněž připomínají staré dobré časy se třetím a čtvrtým Battlefieldem, což hráči oceňují, i když nejde s přihlédnutím k předchozím výrokům DICE o velké překvapení. Uspokojivé jsou i zvuky, i když v tomto ohledu zatím nepřichází příliš kvalitní záběry, z nichž by byly patrné drobnější audio detaily, ani na tomto poli se ale zřejmě není čeho bát, zvlášť když byli lidé z DICE v minulosti v tomto odvětví průkopníky.

Ne všechno se ale zatím povedlo, když museli vývojáři na poslední chvíli oznámit, že očekávaný konzolový test nakonec neproběhne na PlayStationu 5. Lidé z DICE totiž objevili kritickou chybu připraveného buildu hry, takže pozvánky zatím dostávají jen ti, kdo se přihlásili pro hraní verze pro Xbox. Informaci opět zveřejnil Adam Freeman, ale odkázal na oficiální web Battlefieldu 2042, kde by se měly objevit informace o vyřešení popisovaného problému. Na PS5 se tak nebude hrát pouze během tohoto víkendu, později ale není zapojení této platformy vyloučené, protože DICE potřebuje data o crossplay multiplayeru, a to pokud možno v co největší míře. Dosavadní statistiky jsou ale podle Freemana uspokojivé a vývojáři sesbírali spoustu informací, které mohou využít při dokončování hry. Projevit by se tak mohly už v chystané otevřené betě, která je naplánována na září, byť prozatím nemá konkrétní termín.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru