Kupte si zlaté Nintendo Wii určené pro britskou královnu

Buckinghamský palác poslal v roce 2009 konzoli i se hrou zpět THQ. Vy ji teď můžete vydražit

Zdroj: People Make Games
7. 5. 2022

V lednu 2019 jsme na Vortexu psali, že se povedlo po dlouhých letech najít zlaté Nintendo Wii původně určené pro britskou královnu. Teď tenhle už tak dost bizarní příběh dostal pokračování. A brzy může někdo napsat další kapitolu. Jediná konzole svého druhu se totiž objevila v nabídce aukčního portálu Goldin. Dražba končí za dva týdny a už se do ní pár lidí zapojilo. Aktuální nejvyšší příhoz činí 2300 dolarů.

Šlo o dárek pro Alžbětu II., který měl v roce 2009 putovat spolu se hrou Big Family Games do Buckinghamského paláce, ale skutečným smyslem bylo hlavně upoutat pozornost médií a hráčů k samotnému titulu.

Samotnou konzoli i ovladač zdobí 24karátové zlato, i když Wiimote jeví zejména na zadní straně zjevné známky opotřebení. Balení, které je v aukci, obsahuje konzoli Wii, jeden ovladač, kopii hry Big Family Games, která byla součástí tehdejšího marketingového triku, senzor i veškeré potřebné kabely. Konzoli pro Její veličenstvo doprovází také důležité potvrzení pravosti.

Zlaté Wii už se objevilo v aukci na eBay loni v dubnu za 300 tisíc dolarů, tehdy ale byla dražba zrušena. Nyní máte další šanci získat tento kus bizarní historie, pokud po něčem podobném toužíte. Pozlacené Wii bylo dílem původní společnosti THQ (neplést s dnešním THQ Nordic). Šlo o dárek pro Alžbětu II., který měl v roce 2009 putovat spolu se hrou Big Family Games do Buckinghamského paláce, ale skutečným smyslem bylo hlavně upoutat pozornost médií a hráčů k samotnému titulu.

Vydavatel, respektive jeho reklamní specialisté ve skrytu duše snili o tom, že by si veličenstvo mohlo konzoli a hru skutečně vyzkoušet, to se však nikdy nestalo. A vzhledem k protokolu ani nemohlo stát. Královská rodina podle očekávání dar odmítla a poslal jej zpátky THQ, ale i tak pozlacené Wii coby reklama docela bodovalo a splnilo zčásti svůj účel. Psalo se o konzoli, THQ i o nové hře. Z průměrné kolekce miniher to ovšem nakonec stejně hit neudělalo, i když se jí nepochybně věnovalo víc pozornosti, než by jinak bylo obvyklé.

Královská rodina rodinnou hru na “zlatém podnosu” přijmout nemohla a poté, co zkrachovalo původní THQ, se konzole ztratila na několik let lidem z obzoru. Nakonec se ale dostala do rukou sběratele s kontaktem na bývalého zaměstnance. Pokud se chcete o příběhu zlaté konzole dozvědět více, doporučujeme vám náš starší článek, anebo se můžete podívat na minidokument kanálu People Make Games.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru