Borneo: A Jungle Nightmare, Fantastico Studio, Kultovní horor Kanibalové se dočká herního pokračování

Kultovní horor Kanibalové se dočká herního pokračování

Režisér Ruggero Deodato se spojil s italskými vývojáři. Totéž udělal Dario Argento

Zdroj: Fantastico Studio
3. 12. 2020

Italský režisér a scenárista Ruggero Deodato se proslavil díky kontroverzní kanibalské hororové sérii, která nešetřila krví ani sexuálním násilím. Šlo ale také o předchůdce found footage inscenovaných dokumentů, které se staly populárními o mnoho let později. V dubnu společnost Fantastico Studio oznámila, že Deodatova kanibalská trilogie bude pokračovat. Ale namísto na plátna kin zamíří na obrazovky počítačů a konzolí.

Příběh je situovaný do konce devadesátých let a točí se okolo videokazety, která má údajně obsahovat exkluzivní záznam toho, jak kmen kanibalů sní zaživa člověka.

Autoři nás lákali na interaktivní hororovou adventuru v enginu Unity, o jejíž scénář i vedení se postará sám Ruggero Deodato. Jak sám před časem vysvětlil, natočit film je podle něj stále obtížnější a věří, že fanoušci série tuto novou formu přijmou. Hráči mají ovládat několik různých postav, jejichž prostřednictvím se máme dozvědět víc o zoufalé expedici, která se vydala do panenské džungle na Borneu. Hra měla původně vyjít už letos v listopadu pod názvem Deodato’s Cannibal. Mířila na PC, PS4, Xbox One, Switch i mobily. Nicméně nestalo se tak a nyní o sobě dává opět vědět.

Práci samozřejmě zkomplikovala pandemie podobně jako v jiných případech a komunikace na dálku mezi vývojáři a Deodatem. Titul dostal nový název Borneo: A Jungle Nightmare a vyjde prý napřesrok v létě. I když už nenese jméno známého režiséra, Ruggero Deodato se na něm podle vývojářů stále podílí. Nadále také platí, že půjde o úplně novou kapitolu kanibalské ságy podle původního scénáře. Příběh je situovaný do konce devadesátých let a točí se okolo videokazety, která má údajně obsahovat exkluzivní záznam toho, jak kmen kanibalů sní zaživa člověka. Vaším úkolem je materiál získat, protože se na podobné vědci specializujete, ale má to háček. Nahrávka se nachází na Borneu.

Je třeba zorganizovat a zafinancovat cestu na tento ostrov. Otázkou je, zda svým kontaktům můžete věřit a jestli před vámi náhodou něco netají. Máme zrekonstruovat události celé expedice. Autoři nás lákají na zajímavé prostředí a ilustrace, o které se postaral Solo Macello. Budeme zkoumat různé lokace ve Spojených státech i na zmíněném ostrově a komunikovat s dalšími lidmi. To vše ale – a to je nutné zdůraznit – v podání dvourozměrné interaktivní adventury.

Borneo: A Jungle Nightmare nabídne dva různé konce, kterých dosáhnete v závislosti na tom, kolik informací posbíráte a jaká rozhodnutí učiníte. Autoři se při příležitosti oznámení nového jména podělili také o nový trailer, který však mnoho o hře stále bohužel neprozrazuje. Zdá se však, že z cílových platforem vypadla mobilní zařízení. Což by na druhé straně mohlo znamenat, že hra bude pojetím trochu velkorysejší. Míří nově také na next-gen konzole, i když není jasné, zda v nativní verzi, nebo jen v rámci zpětné kompatibility.

Film Kanibalové (Cannibal Holocaust) měl premiéru přesně před 40 lety, v roce 1980. Bude rozhodně zajímavé zjistit, jak si s novým médiem Ruggero Deodato poradí, i když mu očividně nechybí nadšení pro podobné novinky. Je možná škoda, že hru nedostal do rukou větší tým, ale o to větší příležitost to může být pro Fantastico Studio. Videohra má mít přitom stejnou atmosféru i témata jako starší filmy. Tak uvidíme.

Borneo: A Jungle Nightmare, Fantastico Studio, Kultovní horor Kanibalové se dočká herního pokračování

Dario Argento dělá na jiné hororové hře

Je zajímavou náhodou, že Borneo: A Jungle Nightmare, pod kterou je podepsaný italský režisér Ruggero Deodato, není jedinou podobnou připravovanou hrou. Už loni v dubnu jsme psali, že jiný italský tým Clod Studio připravuje psychologický horor. Dario Argento’s Dreadful Bond. A jak už jeho název napovídá, podílí se na něm proslulý italský režisér, scénárista a producent Dario Argento, který má na kontě celou řadu slavných filmových hororů. Jde přitom o ještě ambicióznější počin. [čtete více]

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru