Blair Witch

Kultovní horor Blair Witch se vrátí v nové hře

Přijmete tento srpen pozvánku do lesa od tvůrců Layers of Fear?

10. 6. 2019
Název: Blair Witch Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: , Datum vydání: 30. 8. 2019

Žánr hororových her není úplně známý tím, že by nabízel nepřeberné množství velmi kvalitních kousků, o to pozornější tedy musíme být, když už se přeci jen nějaký ten nadějný objeví. A jeden takový by mohl již brzy dorazit na PC a na Xbox One, a to dokonce se slavnou licencí v zádech – Blair Witch.

A pokud byste snad tuto značku neznali, tak vězte, že šlo o snímek, který byl v roce 1999 jedním z nejoblíbenějších mezi piráty. Film měl minimální marketing, který byl navíc postaven na lži o pravdivém příběhu amatérských filmařů ztracených v lese. Snímek si prakticky okamžitě dokázal získat kultovní status a přetvořil náklad 22 tisíc dolarů na výdělek více 240 milionů dolarů. Zároveň nemohu z osobního hlediska zapomenout na fakt, že pro mne o osobně šlo na dlouhá léta o nejkvalitnější hororový zážitek vůbec a když jsem jej tehdy ještě jako dítko školou povinné viděl poprvé, měl jsem o pár probděných nocí postaráno. 

Na moderní videoherní adaptaci se podílí velmi zkušené polské studio Bloober Team, které má za sebou Layers of Fear a Observer. O zkušenosti ze žánru hororů by tedy mělo být postaráno, byť zrovna druhý díl Layers of Fear nepatří mezi špičku (recenzi čtěte zde). Z hlediska příběhu hráči zavítají do roku 1996 do amerického státu Maryland, kde se v lese Black Hill ztratí malý chlapec. Hráči se vžívají do role Ellise, policisty s problematickou minulostí (jak jinak) a vydávají se jej hledat. Ovšem jak hlásá oficiální stránka hry – v lese se ukrývá Zlo, takže záhy se z pátrání stane boj o holý život a z rutinního úkolu se stane pravá noční můra.

Upoutávka navazuje na děsivou atmosféru snímku a pohrává si s motivy ne nepodobnými jinému filmu – The Ritual z produkce Netflixu. Autoři si navíc zjevně pohrávají s prací s příruční kamerou (která by mohla fungovat podobně, jako tomu bylo v sérii Fatal Frame) a zjevně také přinesou hrátky s časovými smyčkami. Tajemný les totiž údajně dokáže pokřivit nejen lidskou mysl, ale dokonce i prostor a čas. To vše vypadá prozatím velmi dobře a jsme zvědaví, co se z toho vyklube. Pokud si autoři vezmou k srdci kritiku druhého dílu Layers of Fear a vrátí se zpracováním a myšlenkami k originálu, tak se jistě máme nač těšit.

Připomenout v tuto chvíli lze Jirkovo téma o nejlepších chystaných hororech, mezi něž se Blair Witch může směle zařadit. Ale naštěstí ne na příliš dlouho – Blair Witch vyjde už 30. srpna, a to alespoň prozatím pouze na PC a na Xbox One.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru