Koronavirus zhatil plány na poslední dva velké veletrhy

Letošní Tokyo Game Show míří do digitálního prostoru. Paris Games Week nebude vůbec

Zdroj: Tokyo Game Show
11. 5. 2020

Pořadatelé dvou posledních zbývajících velkých tradičních herních veletrhů, které jsou z našeho pohledu relevantní, pro letošní rok vzdali pořádaní klasické fyzické akce. Neuskuteční se Tokyo Game Show ani Paris Games Week. Začněme s japonskou show. Ta by se měla přesunout alespoň do on-line prostoru. Původně měl veletrh proběhnou od 24. do 27. září. Situace v Japonsku je ale podle organizátorů stále nepředvídatelná a platí to i pro globální situaci ve světě. Prioritou je podle nich samozřejmě zdraví a bezpečnost všech účastníků, a proto se veletrh ruší. Podrobnosti o jeho digitální alternativně se máme dozvědět později.

Loňský ročník navštívilo přes 262 tisíc lidí. V roce 2018 se návštěvnost dokonce vyšplhala na necelých 300 tisíc lidí. Tokyo Game Show se pořádá pravidelně od roku 1996. Jedná se o první zrušený ročník v historii akce. I když se veletrh primárně zaměřuje na asijské hry a tamní hráče, rok od roku dostávají více prostoru tituly a novinky atraktivní z pohledu celého světa. Čím dál více akcí se také tlumočí do angličtiny, což tento dojem jen podtrhuje.

Jak budou letos vypadat The Game Awards?

Nemoc Covid-19 zmařila rovněž plány na Paris Games Week. Akce se měla uskutečnit od 23. do 27. října a mělo jít o 10. ročník. Rovněž význam a vliv pařížské show rok od roku roste a například společnost Sony si tuto akci velmi oblíbila a prezentovala tu své novinky třeba i na úkor Gamescomu. Letošní ročník měl být podle pořadatelů speciální, pokud jde o vystavovatele a představené hry, čemuž není vzhledem k nástupu nové generace konzolí těžké uvěřit.

V tomto případě organizátoři nechystají žádnou on-line obdobu a namísto toho už se podle svých slov začínají chystat na další ročník. Jmenovat další zrušené veletrhy už nemá závěrem ani smysl. Od počátku letošního roku ve větší či menší míře koronavirus ovlivnil drtivou většinu herních akcí. Ty se v lepším případě přesunuly do digitálního prostoru, v tom horším pak byly častokrát po odkladu zrušeny bez náhrady. Bude zajímavé sledovat, kterou velkou obdobnou show se podaří uspořádat jako první. Sejdou se prvně vývojáři až koncem roku třeba na ceremoniálu The Game Awards, který je také takovým malým veletrhem, pokud jde o nová oznámení?

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru