Haven, The Game Bakers, Kooperativní romantické sci-fi Haven máte hrát s vaší láskou

Kooperativní romantické sci-fi máte hrát s vaší láskou

Zamilovaná dvojice hlavních hrdinů prchá na ztracenou planetu. Kvůli zakázané lásce?

20. 2. 2019
Název: Haven Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Na nově oznámenou hru Haven se v dnešním novinkovém souhrnu bohužel nedostalo. Pak nám to ale přišlo přeci jen trochu líto, a proto ji věnujeme alespoň tento text. Autoři Furi ze studia The Game Bakers se pustili do dalšího výrazně stylizovaného titulu. Tentokrát se však jedná kooperativní romantické sci-fi.

Vývojáři nás lákají na příběh zamilované dvojice, která se vydává na ztracenou planetu. A jediné, na čem má skutečně záležet, je zůstat spolu. Hned se tak člověku vybaví hry jako ICO, kde se rovněž utvoří silné pouto mezi dívkou a chlapcem, kteří spolu musí spolupracovat. Jenže Haven má být RPG, které můžeme hrát nejen sami, ale i v páru. S někým opravdu výjimečným, dodávají autoři. Částečně stylizací, ale třeba i naznačeným pohybem-vznášením by zase někomu mohla připomenout novinka meditativní dobrodružství Journey od studia Thatgamecompany.

Podle dosavadních plánů by měl Haven vyjít v roce 2020.

Z dalších náznaků se zdá, že dvojice možná uteče na cizí svět ve snaze ochránit svou lásku, protože se má postavit nějakým zavedeným pravidlům. Čeká nás snad vědeckofantastická variace na příběh Romea a Julie? Kratičký teaser ani první obrázky ze hry toho o obsahu příliš neprozradí, ale dokážeme si už nyní představit, že emoce budou hrát v příběhu zásadní roli.

Titul s prvky adventury míří na PC i konzole a ve vývoji je přibližně dva roky, prozradil francouzský tým. I když informací zatím není mnoho, hra už má k dispozici oficiální web i profil na Steamu. Podle dosavadních plánů by měl Haven vyjít v roce 2020.

Studio The Game Bakers se sídlem ve francouzském Montpellier je nezávislý tým a kromě Furi má na kontě také mobilní hry Squids nebo Combo Crew. Akce Furi si vedla v recenzích velmi dobře a vyšvihla se mezi nejlépe hodnocené nezávislé hry roku 2016. Po PC a PS4 se dočkala ještě ve stejném roce portu pro Xbox One a loni v lednu vyšla pak také na Switch.

Jinak si dovolím závěrem malý postřeh. I když jde bezesporu zčásti o rukopis samotných autorů, je zajímavé sledovat, jak se po odhalení No Man’s Sky od studia Hello Games, k němuž došlo už v roce 2014, nechala řada kolegů jeho barevnou paletou a estetikou inspirovat. Svět Haven tak trochu vypadá jako jedna z planet tohoto polarizujícího sandboxu. Ale nepochopte mě prosím špatně, nemyslím to vůbec nijak zle. Mně se naopak tento styl velmi zamlouvá, jen si nelze nevšimnout, jak v posledních letech vzrostla jeho popularita.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru