Konzole Intellivision Amico umožní jednoduše sdílet hry

Výrobce chce ke hraní přilákat celou rodinu. Sází na gaučový multiplayer a jednoduchost

Zdroj: Intellivision
15. 6. 2021

Na E3 o sobě znovu dala slyšet i retro konzole Intellivision Amico, o které jsme už na Vortexu několikrát informovali. Desetiminutovou prezentaci si vzal na starost šéf společnosti Tommy Tallarico, což je hudebník a skladatel, který působí v herním odvětví už přes 32 let, jak sám připomněl. Podílel se na mnoha známých a úspěšných hrách a nyní by rád znovu vrátil na výsluní značku Intellivision.

Amico je nová konzole, ale s velkým důrazem na staré hry a především dřívější filosofii, že se mají hráči sejít na jednom gauči a užít si hry společně. Tak jako když ještě hraní přes internet bývalo hudbou vzdálené budoucnosti. A tomu je přizpůsoben celý systém, portfolio titulů i design ovladače, aby Amico mohlo oslovit nejen zkušené hráče, ale také děti, prarodiče a nehráče obecně.

Namísto ovladače lze využít i mobil s bezplatnou aplikací.

Tallarico otevřeně říká, že nás neohromí teraflopy, výkonem ani grafikou. Chtějí namísto toho vytvořit jednoduchý a zábavný stroj, který pochopí každý. Díky pohybovému ovládání, karetním hrám, deskovým hrám, kostkám a podobně. Tituly mají být jednoduché a zábavné, aby se u nich mohl pobavit každý. Ale podílí se na nich rovněž některé známé osobnosti jako třeba David Perry.

Konzole přijde na trh se dvěma ovladači. Disponují malou obrazovkou, ovládacím kolečkem, haptickou zpětnou vazbou a ukazují barvy. Na obrazovce vám může hra ukázat něco, co ostatní nemají vidět. Kolečko slouží zároveň jako směrový ovladač a reaguje na sílu stisku. Namísto ovladače lze využít i mobil s bezplatnou aplikací. Celkem tak ke konzoli připojíte až osm ovladačů. 

S každou konzolí hráči dostanou šest her zdarma. Tituly lze také zajímavým způsobem sdílet s kamarády. Můžete vzít svůj ovladač k někomu jinému, vložit jej do jeho základny a dát mu tak přístup ke všem vašim hrám po dobu, kdy budete u něj. Ovladač se také přímo v základně, kterou konzole tvoří, nabíjí.

Když vidíte, že někdo hraje singl, můžete se k němu v řadě titulech kdykoli připojit a pomoct mu. Hry se navíc budou prodávat nejen digitálně, ale také fyzicky. Nesmí obsahovat žádné loot boxy, mikrotransakce, reklamy ani placené DLC. Naopak většina nabídne on-line žebříčky, které budou mít přesah i do achievementů.

Autoři Ecco the Dolphin dělají hru Dolphin Quest a samozřejmě nadále platí, že někteří původní vývojáři vyvíjí pokračování plošinovky Earthworm Jim.

Samotný Tallarico ale zdůrazňuje, že nejdůležitější částí každého herního systému jsou samotné tituly. Prezentace si je nechává až na závěr. Intellivision má ty pro Amico pečlivě vybírat, všechny prý obsahují singl i multiplayer a všechny jsou exkluzivní nebo nabízí nějaký exkluzivní obsah. Najdeme tu vylepšené verze klasik, třeba i těch od Atari. Ale také nové indie hry nebo vzdělávací tituly. Některé se dokonce mohou pochlubit nějakou licencovanou značkou.

Autoři Ecco the Dolphin dělají hru Dolphin Quest a samozřejmě nadále platí, že někteří původní vývojáři vyvíjí pokračování plošinovky Earthworm Jim. Z ní jsem ovšem bohužel opět nespatřili nic nového. Na klipy ze samotných her už se můžete podívat v prezentaci z E3.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím