Six Days in Fallujah, Victura, Kontroverzní válečná akce Six Days in Fallujah vstává z mrtvých

Kontroverzní akce Six Days in Fallujah vstává z mrtvých

Neuvěřitelných 12 let po svém oznámení nakonec možná zrušený titul přeci jen vyjde

Zdroj: Highwire Games
11. 2. 2021
Název: Six Days in Fallujah Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Válečná akce Six Days in Fallujah se vrací. Hra oznámená před víc než 10 lety svého času vzbudila velké kontroverze kvůli zobrazení skutečných bojů v iráckém městě Fallúdža. Všichni si tehdy kladli otázku, zda jsou videohry už dost vyzrálé médium na to, aby zobrazovaly i velmi čerstvé a náročné události a témata. Nyní byl stejnojmenný titul znovu oznámen a představen světu novým videem. Půjde o first person taktickou vojenskou akci, která bude vyprávět skutečný příběh bitvy z roku 2004.

Podle vývojářů je těžké pochopit, jaký skutečný boj je, když smyšlení lidé dělají smyšlené věci na smyšlených místech.

Hru vyvíjí studio Highwire Games, které tvoří veteráni týmu Bungie (Halo, Destiny) a na kontě mají hru Golem. Vývojáři z Highwire a koproducent, kterým je společnost Victura založená bývalým šéfem Atomic Games, prý spolupracují s veterány, kteří na místě skutečně bojovali. Jejich cílem je vyprávět autentický a syrový příběh. Už původní hra byla popisována jako svého druhu válečný horor.

V Six Days in Fallujah proto nebudeme jen hrát, ale i sledovat rozhovory s pamětníky těchto událostí, a to nejen z řad vojáků, ale také civilistů. Autoři celkem vyzpovídali víc než stovku lidí, kteří měli s konfliktem něco společného. Vojáci tu šest dní bojovali s Al-Káidou o titulní město Fallúdža.

Autoři slibují unikátní technologie a mechanismy, aby zachytili moderní konflikty, jak to jiné hry nedělají. Podle vývojářů je těžké pochopit, jaký skutečný boj je, když smyšlení lidé dělají smyšlené věci na smyšlených místech. Je podle nich potřeba zbavit se starých stereotypů stran toho, jaké hry mohou být.

Na původní hře pracovalo studio Atomic Games a vydat ji mělo Konami. To se však projektu v roce 2009 vzdalo po kritice některých vojáků, médií i protiválečných hnutí. Na nové verzi se prý pracuje od roku 2016. Staronová realistická válečná akce by měla vyjít ještě letos na PC i konzole. Více podrobností se dočkáme později.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru