The Last of Us Part II, Sony Interactive Entertainment, Množí se důkazy, že The Last of Us 2 vyjde v únoru

Konečně známe datum vydání The Last of Us Part II

Předchozí spekulace nebyly liché, další počin týmu Naughty Dog vyjde v únoru

Zdroj: Naughty Dog
24. 9. 2019
Název: The Last of Us Part II Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:
Datum vydání:
19. 6. 2020
19. 1. 2024 (PlayStation 5)

Měsíce spekulací a roky čekání se blíží ke konci a Sony na své prezentaci State of Play odhalila, na co fanoušci hutných příběhových her a hororových survival dobrodružství čekali již zatraceně dlouho – datum vydání The Last of Us Part II. Pokračování jedné z nejoceňovanějších her minulé generace konzolí a ostatně díky remasterované verzi i té současné vyjde dle očekávaní vycházejících z řady spekulací příští rok v únoru. A jak se dalo čekat, na scénu se navrátí i Joel.

První díl spatřil světa v roce 2013 a uhranul velké části celé jedné generace konzolových hráčů. Naughty Dog celému svět dokázali, že jsou mistry žánru příběhových adventur a svůj počin dokázali prodat ještě jednou, to když nachystali remasterovanou edici pro PlayStation 4. Tu mimo jiné současná prezentace State of Play přislíbila maximálně rozšířit i mezi ty hráče, kteří o ni snad dosud ještě nezavadili. Řeč je o chystané říjnové nabídce PlayStation Plus, jež má probudit očekávané napětí ve všech fanoušcích napínavých příběhů.

V hlavní roli pokračování se chopíme Ellie, těšit se dle poslední upoutávky můžeme na rozvíjení milostného příběhu s její blízkou přítelkyní a kromě toho lze z upoutávky vyčíst i celou řadu dalších detailů. Tím, co pravděpodobně každého musí trknout hned napoprvé, je obrovský technologický pokrok v porovnání nejen s prvním dílem, ale prakticky také s většinou dnešní AAA produkce. V kombinaci s četnými skripty se dá bez skrupulí hovořit o na první pohled dokonalém filmovém zážitku.

Ten slibuje opět maximální naturalismus, návrat protivníků nelidských z hlediska vzhledu i charakteru a honbu za krvavou pomstou, při níž Ellie narazí i na staré známé a při které se nebude na nikoho ohlížet. A jednou z oněch starých známých tváří bude i Joel, po kterém se fanouškům originálu už muselo vyloženě stýskat. Za další stojí za vypíchnutí proměnlivé a i částečně zničitelné prostředí vizuálně dokonalého postapokalyptického světa, který by mohl být i o něco otevřenější, o čemž napovídá putování hlavní hrdinky na koni.

To nejdůležitější je ale na celé upoutávce to, že dnes již jistě netrpělivým hráčům snad již nikdo nevezme pevně zakroužkované datum v kalendáři: 21. února 2020. Bližší podrobnosti o hře vám každopádně přineseme již brzy, neboť v Los Angeles tento týden proběhne exkluzivní výstava a u toho Jirka se Zdeňkem nesmí chybět.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru