Elite: Dangerous, Frontier Developments, Koncem roku obdrží hráči Elite: Dangerous křižníky

Koncem roku obdrží hráči Elite: Dangerous křižníky

Na mobilních základnách může sloužit až 16 hráčů naráz. Budou drahé a nabídnou flexibilitu

23. 8. 2019
Název: Elite: Dangerous Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 16. 12. 2014

Vývojářský tým Frontier Developments dorazil na Gamescom s novými informacemi pro hráče Elite Dangerous a oznámil, co se v nejbližší době bude se hrou dít. Tou pravděpodobně nejvýznamnější zprávou je, že se hráči dočkají možnosti kupovat obrovské koráby fungující jako mobilní základny operací.

Takzvaný Fleet Carrier je lodí z produkce společnosti Brewer Corporation. Jde o největší vesmírné plavidlo, jaké si budou moci piloti ve hře zakoupit. Koráb nabídne 16 přistávacích plošin pro menší vesmírné lodě, což z něj činí mobilní základnu s řadou přidaných funkcí. Menší lodě si na těchto mobilních bázích budou moci doplnit palivo, upravit arzenál zbraní, doplnit munici a možné budou samozřejmě i opravy.

Tyto základny byly původně oznámené už v roce 2018, nakonec ale dorazí až letos v prosinci. Uhnízdit se na každém z těchto korábů bude moci až 16 hráčů s tím, že každý pilot může vlastnit maximálně jeden tento typ lodě. Jeho pořizovací cenu vývojáři nesdělili, slibují ale, že to bude pěkně mastné. Zároveň půjde o nabídku pro všechny, což znamená, že není kupříkladu nutné vlastnit přídavek Horizons.

Co se výbavy týče, tak oněch 16 přistávacích ploch je rozděleno na 8 velkých, 4 střední a 4 malé. Hráči zároveň budou moci měnit podobu i výbavu lodi na základě toho, co s ní vlastně plánují provádět. Tyto křižníky budou moci sloužit například k obchodu, pašování, pirátství, těžení, průzkumu, lovení odměn a k dalším kratochvílím. V otázce cestování bude jeden skok této lodě znamenat posun až o 500 světelných let. Palivo pro takové cestování ale bude dle popisu vývojářů vzácné.

Z dalších novinek ještě můžeme zmínit, že už v polovině září dorazí do Elite: Dangerous přepracovaný a plně namluvený tutoriál. Autoři tím reagují na ohlasy těch hráčů, dle kterých je vstup do hry po už téměř pět let od vydání poměrně obtížný.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru