Pro Evolution Soccer 2019, Konami, Konami změnu v PlayStation Plus neočekávalo

Konami změnu v PlayStation Plus neočekávalo

O výměně Detroitu za fotbalový PES se zástupci vydavatele dozvěděli až z médií

6. 7. 2019
Název: Pro Evolution Soccer 2019 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 28. 8. 2018

V červencové nabídce služby PlayStation Plus došlo k nečekané změně a fotbalovou simulaci Pro Evolution Soccer 2019 vystřídala doslova na poslední chvíli příběhová sci-fi adventura Detroit: Become Human ve verzi Digital Deluxe Edition. Krok to byl neočekávaný a zároveň nejde ani o nic, co by v Sony dělali běžně. Jakékoli snahy zjistit konkrétní důvody jsou bohužel marné, dozvídáme se ale to, že naproti původním spekulacím nešlo o rozhodnutí ze strany Konami.

Konami krčí rameny, Sony mlčí

Alespoň tak to vyplývá z prohlášení zástupce Konami, které dokázal získat magazín Gamespot. Lennart Bobzien, vedoucí značky PES pro Evropu, se nechal slyšet, že změnu v portfoliu PS Plus údajně zjistil až z médií a pro Gamespot to okomentoval následujícími slovy: “Toto rozhodnutí učinila společnost Sony, a proto se obraťte na Sony.” Žádnou roli přitom nehrálo ani regionální omezení a nabídka platí globálně.

Spekulovalo se přitom právě o tom, že záměr vydat PES 2019 do služby PlayStation Plus mohlo zarazit právě Konami. To třeba aby nedošlo k poškození prodejů dalšího ročníku série, který vychází již po konci léta. Nicméně takovýto argument by se u každoročně vycházející hry dal uplatnit prakticky v kterémkoli měsíci v roce. Někteří ale poukazují na to, že Sony mohla z dohody s Konami vycouvat z důvodu spolupracáce s EA a se značkou FIFA.

Více by k tomu mohli říci v Sony, nicméně snaha získat vyjádření společnosti je marná. Zástupci se jen poněkud genericky omluvili za případné nepříjemnosti, které mohla tato změna přinést. To je přitom na místě, neboť Detroit: Become Human byl jedním z velkých lákadel nedávné slevové akce Days of Play a řada hráčů tedy touto změnou nemusela nadšena už z toho důvodu, že si Detroit mohli levně pořídit.

Určitě ale není vyloučené, že se PES v nabídce PlayStationu Plus objeví někdy v budoucnu. Tak jako tak, pokud si budete chtít PES nejen na PlayStationu zahrát, tak určitě neopomeňte, že další ročník vychází na konzole a na PC už 10. záři. A 30. července dorazí demoverze. V čele dalšího dílu bude stát licencovaný Manchester United i s do detailu vymodelovaným stadionem. Tou na první pohled nejviditelnější změnou je obměna názvu, kterou chtějí v Konami upozornit na důraz na esporty: eFootball: PES 2020. A i letos půjde o ryze mužskou záležitost a ženský fotbal, který se ve světě těší čím dál tím větší oblibě, opět nebude ve hře přítomen.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru