eFootball PES 2020, Konami, Konami stále nemá plány pro Switch verzi PES

Konami stále nemá plány pro Switch verzi PES

Loňská změna enginu mobilní verze ale může značit přechod na multiplatformní technologii

2. 9. 2019
Název: eFootball PES 2020 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 10. 9. 2019

Sportovní magazín RealSport vyzpovídal manažera značky PES Lennarta Bonzeina ohledně nadcházejícího titulu eFootball Pro Evolution Soccer 2020 a mimo jiné se pokusil zjistit i to, zda série PES může v blízké budoucnosti zavítat i na Nintendo Switch. Krátká odpověď zní ne, ani letos na Switch přejmenovaný PES určitě nezamíří a Bonzein se zdráhá zabíhat do detailů, pohled do pozadí aktuálních ročníků a použitých technologií by ale přeci jen mohl něco napovědět o rostoucí vůli sérii na Switch přeci jen jednou přinést.

Lennart Bonzein zmiňuje, že už jen fakt, že hra míří na trojici výkonnějších platforem značí absenci hry na Switchi: „Jako společnost bere Konami Switch na vědomí. Minulý rok jsme na Switch vydali Bomberman a v září přijde Contra. Fakt, že PES aktuálně vychází PS4, Xbox One a PC ale znamená, že hra na Switch nepřijde.” Tím Bonzein pravděpodobně naráží na pozornost týmu omezenou pouze na vybrané platformy a snahu netříštit vývojářský tým. Nicméně PES na jistá mobilní zařízení přeci jen pravidelně vychází a nejde přitom jen o zjednodušený port.

Mobilní verze PES již existuje

Na kapesní verzi hry lze narazit na iOS a na Androidu. Od minulého ročníku přitom tuto edici pohání engine Unreal, což je změna od verzí pro konzole a pro PC, které běží na Fox Engine. Tato změna enginu mobilních verzí přitom loni probudila spekulace (viz například Reddit) o tom, že by se mohlo jednat o přípravu na celkový přechod na jinou technologii a přípravu pro vstup na nové platformy. Jednou z klíčových vlastností enginu Unreal je totiž multiplatformní charakter. Ve hře také teoreticky může být varianta, že by se na Switch mohla dostat verze hry vycházející z mobilních zařízení a do budoucna by mohli v Konami podporovat vývoj dvou oddělených větví série.

Vydavatel ale prozatím mlčí a detaily nesděluje. Na druhé straně, ještě předloni zástupci Konami avizovali, že v případě verze pro Switch není nic vyloučeného. Pamatovat lze také na fakt, že konkurenční FIFA na Switchi vychází, byť v pozměněné podobě. Něco takového by jako motivace zafungovat mohlo. To stejné platí i pro fakt, že sám Bonzein Switch dle svých slov Switch zbožňuje. Pro Konami by příchod na Switch navíc mohl znamenat vylepšení pověsti, neboť žádný díl série nevyšel například ani na Wii U. Zda tedy onen přechod na Unreal Engine v případě mobilních verzí bude něco znamenat, to se teprve uvidí, hráčská základna Switche se ale rapidně zvyšuje a spolu s nimi přibývají i fanoušci PES dychtící po portu pro své oblíbené zařízení.

Lennart Bonzein nicméně na druhé straně neopomenul vyzdvihnout veliké novinky aktuálního ročníku. Mezi ty patří přidání nových licencí, opětovné posunutí hratelnosti vstříc maximálně uvěřitelnému zážitku, změna úhlů kamer, důraz na e-sporty a další. V otázce licencí pak mohu připomenout hráči hojně probíranou kauzu ohledně týmu Juventus, který se díky smluvnímu vztahu s Konami nemůže objevit v konkurenci od EA Sports. Na více informací a důvodů můžete narazit v našich článcích zde a zde. eFootball Pro Evolution Soccer 2020 vychází 10. září na Xbox One, PlayStation 4 a na PC.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru