Konami oznámilo nový Silent Hill. Je to výherní automat

Konami oznámilo nový Silent Hill. Je to výherní automat

Japonská společnost trápí fanoušky hororu. Novinka vychází z českého Downpouru

13. 10. 2019

Konami ví, jak fanoušky svých her bodnout jehlou pod nehet a ještě s ní pořádně zakroutit. Vážně. Jestli něco v posledních letech tento tradiční výrobce skutečně ovládá, tak zkoušet trpělivost příznivců sérií Metal Gear a Silent Hill. Právě o druhé jmenované značce se budeme bavit tentokrát. Zatímco regulérní pokračování anebo alespoň nějaký smysluplný spin-off je v nedohlednu, Konami se znovu rozhodlo využít svou cennou značku pro potřeby výherního automatu.

Na akci Global Gaming Expo v americkém Las Vegas japonský gigant představí nový kabinet mimo jiné s tituly Silent Hill: Escape a Silent Hill: Return. Stroj je vybavený 49” prohnutou 4K obrazovkou a podle Konami představuje první záblesk dalších úžasných věcí od této firmy, což je prostě “skvělý” slogan ve světle videoherni perspektivy. Výrobce se pyšní exkluzivním zpracováním a nepůjde podle něj o jediný podobný nový produkt.

Jména titulů pro automat vám možná nic neřeknou, ale Silent Hill: Return je inspirovaný Silent Hillem 3 a Silent Hill: Escape zase vychází z českého příspěvku do této ságy – hry Silent Hill: Downpour. Jen se podívejte na upoutávku, hlavní hrdina Murphy Pendleton se tu také mihne. A Konami se samozřejmě chlubí, že se můžeme těšit na povědomé scény i postavy. Aby se to nepletlo, tak název nového Silent Hill: Escape se shoduje se stejnojmenným titulem pro mobily z roku 2007.

Nejde samozřejmě ani zdaleka o první podobný případ. Konami je ve světě hazardu jako doma a už v minulosti firma své značky pro tuto divizi využívala. V roce 2015 představila automat pačinko, který by rovněž inspirovaný hororovou ságou Silent Hill. Ten byl paradoxně oznámen ve stejném roce, kdy došlo ke zrušení projektu Silent Hills od Hidea Kodžimy. Vždyť jsem vám říkal, že v tom týrání umí Konami chodit.

V roce 2016 pak japonská společnost potrápila fanoušky znovu. Tentokrát však čerpala inspiraci ze série Metal Gear. Automat vycházející ze hry Metal Gear Solid 3: Snake Eater hráče fascinoval i díky vylepšeným animacím z původní hry v nové grafice využívající technologii Fox Engine. Stroj se pyšnil 32” obrazovkou a spoustou přepracovaných cut scén. Spekulovalo se dokonce, že to nemůže být jen tak a Konami určitě musí chystat skutečný remake, protože by firma nevložila takové úsilí jen do automatu a navíc filmečky takto dráždila fanoušky. Nicméně se ukázalo, že automat žádnou předzvěstí skutečné hry nebyl.

Navzdory nedávnému tvrzení, že Konami neopustilo tradiční videohry ani platformy a chystá nové tituly nad rámec série PES, zůstávají fanoušci nervózní. Kromě Silent Hillu a Metal Gearu firma vlastní i značky jako Castlevania, Frogger nebo Contra, ale i ty by si zasloužily lepší péči. Stačí se podívat na zářijový počin Contra: Rogue Corps. A všechny jmenované také v minulosti opakovaně využila pro svou divizi výherní automatů.

Mimochodem, Konami si letos v červenci registrovalo novou ochrannou známku v souvislosti se Silent Hillem. Fanoušci tehdy doufali, že jde o nějakou videohru. Nicméně skoro jistě se jednalo právě o tento automat.

 

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru