Konami mění fiktivní názvy fotbalových klubů v PES 2020

Konami mění fiktivní názvy fotbalových klubů v PES 2020

Zamávejte na rozloučenou London FC a Man Blue. Nahradí je Chelsea B a Manchester B

13. 9. 2019

Letošní rok je pro obě vedoucí fotbalové série – FIFA a Pro Evolution Soccer – obdobím změn. Ne nutně velkých, nebo povšechně významných, ale zkrátka změn, které narušují stanovené pořádky. O řadě z nich jsme se v uplynulých týdnech bavili a zpětně můžeme vyzdvihnout jednak nový název fotbalu od Konami, tedy eFootball PES 2020 a jednak tahanici o licence, která vyústila i v zásadní změnu pro sérii od EA. Letošní FIFA totiž přichází po velmi dlouhé době s fiktivním klubem Piemonte Calcio, nahrazující Juventus FC, na který získala výhradní práva konkurence. Pořád ale platí, že větší množství licencí drží EA a Konami tak mimo italskou, nizozemskou nebo třeba ruskou ligu přichází se soutěžemi, které oficiální jména jednotlivých klubů využívat nesmí. A vzhledem k tomu, že tento stav už trvá dlouhé roky, hráči si postupně zvykli nacházet své oblíbené týmy pod stabilními fiktivními jmény. Ani to už ale pro letošní rok neplatí a dochází k situaci, kdy jsou falešné názvy klubů nahrazeny… falšenými.

Situace si všimne každý, kdo hrál v PES zejména s anglickými či španělskými celky, jejichž licenčně nezávadná označení se postupně vžila. Naučili jsme se tak hledat Chelsea pod jménem London FC, Manchester United jako Man Red, Real Madrid pro změnu jako MD White a mou oblíbenou Valencii jako ED White Orange. Hráčům už to možná ani nepřišlo zvláštní, kdo chtěl, mohl si na PC či PS4 jména opravit pomocí uložené pozice s přepsanou databází a stav se považoval za něco, nad čím se nemusí příliš debatovat. Přesto Konami učinilo pro letošní rok zásadní změnu a jména celků ve hře významně přiblížila tomu, jaká jsou ve skutečnosti. „Během let jsme potěšeně sledovali, jak hráči mluví o svých zážitcích s týmy jako London FC, Man Red, PM Black White (Juventus FC, pozn. red.) a dalšími. S příchodem eFootball PES 2020 jsme se ale rozhodli, že se budeme snažit přiblížit realitě co nejvíc a oslovit tak širší publikum hráčů [kterým na licencích záleží],“ sdělili zástupci Konami redaktorům Eurogameru.

Chelsea se tak v PES 2020 jmenuje Chelsea B, Manchester City pro změnu Manchester B, Real Madrid zase Madrid Chamartin B a Valnecii nově hledám pod označením Valencia BN.

Výsledkem je použití názvů měst či městských částí, kde mají skutečné kluby svůj domov, což v Konami dříve buďto nechtěli, nebo nemohli využít. Za nás bychom vsadili na druhou variantu, která už tedy pro letošek neplatí, zástupci japonské společnosti však dosud nepodali žádné bližší vysvětlení a domněnku tím pádem nepotvrdili. Umíme si ale představit, že vyjednávání o licencích přitvrdila a výsledkem tak není pouze ukořištěný Juventus nebo partnerství s jednotlivými kluby v ostatních ligách. Chelsea se tak v PES 2020 jmenuje Chelsea B, Manchester City pro změnu Manchester B, Real Madrid zase Madrid Chamartin B a Valnecii nově hledám pod označením Valencia BN. Šablonu pro nové názvy zřejmě vypozorovali sami – za názvem města či městské části se nachází zkratka hlavní klubové barvy v daném jazyce, což očividně stačí k tomu, aby bylo vše právně v pořádku.

Nezbývá tedy nic jiného, než se rozloučit s pokroucenými názvy z let minulých a po troše zmatků přijmout, že i v PES se kluby jmenují téměř jako ve skutečnosti. Kdo ví, nakonec skutečně může jít o ten důležitý milník, díky kterému se Konami začne přibližovat konkurenci a přiláká víc hráčů. Tužší konkurenční boj je totiž všeobecným akcelerátorem kvality a s blížícím se příchodem nových konzolí bychom se mohli konečně dočkat výrazných novinek.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru