Konami má chystat návrat prvních dílů Metal Gearu na PC

Spekuluje se rovněž o plnohodnotném remaku Metal Gear Solidu pro počítače a PlayStation 5

Zdroj: Konami
23. 9. 2020
Název hry: Metal Gear Solid Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 3. 9. 1998 Platformy: , Žánr:

Sérii Metal Gear lze považovat za pionýra hned v několika ohledech. Platí za průkopníka v žánru stealthových akcí a navíc s ní designér Hideo Kodžima dokázal světu ukázat, že i za pomocí her lze vyprávět skutečně velkolepé příběhy. Start značky Metal Gear sice přišel už v roce 1987, nicméně celosvětový věhlas si získala až v roce 1998 s titulem Metal Gear Solid. Z čerstvých úniků vyplývá, že minimálně první dva díly mohou na počítače opět dorazit.

Přání některých hráčů, aby byl port původní hry nahrazen novějším předělávkou Twin Snakes z Nintenda Gamecbue, ale zůstane patrně nevyslyšeno.

Pamětníci a fanoušci sice ví, že první dva díly Metal Gear Solidu v letech 2000 a 2002 na počítače již vyšly, dnes už je ale prakticky nemožné je sehnat. Navíc nebýt aktivní komunity, bylo by obtížné je na moderních strojích vůbec rozpohybovat. Jak ale vyplývá z informací od uživatele s přezdívkou Potterson, jakýkoli krkolomný postup může být již brzy minulostí. Potterson přitom už v minulosti prozradil vývoj Starfieldu od Bethesdy a jeho důvěryhodnost navíc potvrzují i moderátoři ResetEry.

Další podrobnosti ale neznáme a netuším ani, zda se má jednat o kolekce, či zda budou dané tituly dostupné i jednotlivě. Přání některých hráčů, aby byl port původní hry nahrazen novější předělávkou Twin Snakes z Nintenda GameCube, ale zůstane patrně nevyslyšeno. Informace z tchajwanské ratingové databáze totiž naznačují port původních edic. Stejný zdroj pak ještě láká na návratu sérií Contra a Castlevania, jež se údajně dočkají vlastní kolekce jménem Konami Collector’s Series: Castlevania and Contra.

Výše uvedené informace vypadají poměrně důvěryhodně. Kromě nich ale ještě YouTube kanál RedGamingTech, který už má za sebou rovněž pár úspěšných leaků, ve videu odhalil, že se prý chystá dokonce plnohodnotný remake prvního dílu Metal Gear Solidu. Jeho údajně důvěryhodné zdroje tvrdí, že má jít o kompletní předělávku. Dorazit by měla na PlayStation 5 a na PC. Tuto informaci je ale určitě lepší brát s rezervou. Další leakeři sice zprávu RedGamingTech přebírají, k potvrzení se ale nikdo nemá. Tím navíc spekulace kanálu nekončí. I RedGamingTech slibuje, že Konami chystá minimálně na PC porty starších MGS.

Pokud se všechny zprávy potvrdí, vydavatelství Konami by si mohlo u fanoušků série napravit reputaci po nepříliš povedeném pokusu v podobě Metal Gear Survive. Za předpokladu, že se vše povede, jak má.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru