Kona II: Brume

Kona II: Brume chce oslovit fanoušky i nováčky

Opět se vydáme do mrazivé Kanady a budeme řešit záhadu hornické vesnice

Zdroj: Parabole
16. 7. 2022

Tohle oznámení mě poměrně překvapilo. Nicméně příjemně. Vývojáři ze studia Parabole a společnost Ravenscourt oznamují hru Kona II: Brume. Pokračování dobře hodnoceného titulu z roku 2017 láká na napínavé first person příběhové dobrodružství pro jednoho hráče zahalené do husté mlhy.

Neustále máme žit v obavě o vlastní zdraví. Po krku nám totiž půjde nemilosrdný mráz i zdejší divoká zvěř.

Hlavním hrdinou je opět detektiv Carl Faubert a hra nás zavede do fiktivního kanadského regionu. Příběh má začít tam, kde předchozí hra skončila. Píše se říjen 1970, ale zápletka má fungovat sama o sobě, protože autoři chtějí potěšit fanoušky prvního dílu i přilákat úplně nové hráče. Výslovně říkají, že hru je možné si užít i bez znalosti jedničky.

Budeme bojovat o vlastní přežití i řešit zdejší záhadu. Tým láká na bohatý postupně se rozvíjející příběh. Brzy prý zjistíme, že tu nejsme sami. V zasněžené krajině severní Kanady se skrývají další přeživší, ale půjde tu o víc než nebezpečný přírodní fenomén. Podle autorů budeme zkoumat zdejší svět, pátrat po stopách i cestovat třeba po vodě. Uplatníme také naše detektivní nadání ve snaze poskládat jednotlivé dílky dohromady a pochopit podstatu zdejšího temného tajemství. A neustále máme žit v obavě o vlastní zdraví. Po krku nám totiž půjde nemilosrdný mráz i zdejší divoká zvěř.

Titul pohání engine Unity. Novinka míří na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Switch. Zatím neznáme přesné datum vydání, ale dorazit by měla někdy příští rok. Více podrobností se máme dozvědět už v srpnu na Gamescomu. Na stánku Indie Arena Booth bude dokonce k dispozici hratelná verze. Zkrátka ale nepřijdou podle autorů ani ti, kdo se do Kolína nad Rýnem nevypraví osobně. Vývojáři plánují ve stejnou chvíli zveřejnit spoustu záběrů a dalších podrobností. Hra už má také profil na Steamu.

Studio Parabole pochází z Kanady. První Kona prošla už v roce 2014 úspěšně crowdfundingovou kampaní na Kickstarteru, kde ji podpořilo přes 1300 lidí. Do early accessu hra vstoupila v březnu 2016 a o rok později vyšla plná verze na PC, PS4 a Xbox One. Na Switch Kona dorazila o další rok později a v srpnu 2020 se objevila streamovaná verze pro Stadii.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru