Komiksová akce XIII se na podzim vrátí

Populární střílečka, kterou daboval David Duchovny, se dočká plnohodnotného remaku

19. 4. 2019
Název: XIII (remake) Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , , Žánr:

Výrazně stylizovaná first person akce XIII inspirovaná stejnojmenným belgickým komiksem se vrací. Společnosti Microïds a PlayMagic oznámily, že 13. listopadu vyjde remake pro PC, PS4, Xbox One, Switch i Mac. Stejně jako původní hra z roku 2003 i její přepracovaná verze příběhově čerpá z prvních pěti čísel komiksové série XIII.

Autoři remaku chtějí podle svých slov představit tento titul nové generaci hráčů s nejlepší možnou grafikou a animacemi. Práci má na starost tým PlayMagic a je touto příležitostí nadšený. Kromě grafiky plánuje zapracovat i na ozvučení, ale současně zůstat maximálně věrný originálu. Ladění se dočkají i herní mechanismy, které mají více odpovídat současným trendům. Ale vývojáři se rozhodně nechtějí klasice zpronevěřit a slibují fanouškům, že kouzlo originálu neporuší.

Čeká na vás klasická příběhová kampaň čítající 34 úrovní.

Ve hře se budete muset vypořádat se ztrátou paměti i obviněním ze zabití amerického prezidenta. Když se hlavní hrdina probere na pláži, jeho jedinými vodítky se stanou malý klíč a tajemné tetování s římskou číslicí XIII. Čeká na vás klasická příběhová kampaň čítající 34 úrovní.

K dispozici už je první teaser a dva artworky, které nám však zatím mnoho neprozrazují o podobě hry samotné, respektive míře vylepšení. Když však autoři slibují remake namísto remasteru, mohl by se titul dočkat důstojné péče.

Původní hra vyšla v roce 2003 na PC a konzole PlayStation 2, Xbox a GameCube. O rok později se pak objevila také na Macu. Poháněla ji technologie Unreal Engine 2 a zaujala hráče zdařilou cel-shaded grafikou, která skutečně připomínala oživlý komiks i s nejrůznějšími typickými efekty. Hru mělo na svědomí pařížské studio Ubisoftu, který byl rovněž vydavatelem, takže je trochu zvláštní, že remake nevzniká v jeho vlastní režii.

Titul posbíral v dobových recenzích poměrně slušné známky a těšil se velké přízni milovníků komiksu. Mimochodem, stojí za zmínku, že hlavnímu hrdinovi v herní adaptaci hlas propůjčil David Duchovny známý ze seriálu Akta X. Původní komiks debutoval v roce 1984 a na svědomí jej mají spisovatel Jean Van Hamme a výtvarník William Vance. Na základě série vznikl i dvoudílný kanadský televizní film s Valem Kilmerem a následně i seriál, který má ale jen dvě sezóny.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru