XIII (remake), Microids, Komiksová akce XIII se na podzim vrátí

Komiksová akce XIII se na podzim vrátí

Populární střílečka, kterou daboval David Duchovny, se dočká plnohodnotného remaku

19. 4. 2019
Název: XIII (remake) Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , , Žánr:

Výrazně stylizovaná first person akce XIII inspirovaná stejnojmenným belgickým komiksem se vrací. Společnosti Microïds a PlayMagic oznámily, že 13. listopadu vyjde remake pro PC, PS4, Xbox One, Switch i Mac. Stejně jako původní hra z roku 2003 i její přepracovaná verze příběhově čerpá z prvních pěti čísel komiksové série XIII.

Autoři remaku chtějí podle svých slov představit tento titul nové generaci hráčů s nejlepší možnou grafikou a animacemi. Práci má na starost tým PlayMagic a je touto příležitostí nadšený. Kromě grafiky plánuje zapracovat i na ozvučení, ale současně zůstat maximálně věrný originálu. Ladění se dočkají i herní mechanismy, které mají více odpovídat současným trendům. Ale vývojáři se rozhodně nechtějí klasice zpronevěřit a slibují fanouškům, že kouzlo originálu neporuší.

Čeká na vás klasická příběhová kampaň čítající 34 úrovní.

Ve hře se budete muset vypořádat se ztrátou paměti i obviněním ze zabití amerického prezidenta. Když se hlavní hrdina probere na pláži, jeho jedinými vodítky se stanou malý klíč a tajemné tetování s římskou číslicí XIII. Čeká na vás klasická příběhová kampaň čítající 34 úrovní.

K dispozici už je první teaser a dva artworky, které nám však zatím mnoho neprozrazují o podobě hry samotné, respektive míře vylepšení. Když však autoři slibují remake namísto remasteru, mohl by se titul dočkat důstojné péče.

Původní hra vyšla v roce 2003 na PC a konzole PlayStation 2, Xbox a GameCube. O rok později se pak objevila také na Macu. Poháněla ji technologie Unreal Engine 2 a zaujala hráče zdařilou cel-shaded grafikou, která skutečně připomínala oživlý komiks i s nejrůznějšími typickými efekty. Hru mělo na svědomí pařížské studio Ubisoftu, který byl rovněž vydavatelem, takže je trochu zvláštní, že remake nevzniká v jeho vlastní režii.

Titul posbíral v dobových recenzích poměrně slušné známky a těšil se velké přízni milovníků komiksu. Mimochodem, stojí za zmínku, že hlavnímu hrdinovi v herní adaptaci hlas propůjčil David Duchovny známý ze seriálu Akta X. Původní komiks debutoval v roce 1984 a na svědomí jej mají spisovatel Jean Van Hamme a výtvarník William Vance. Na základě série vznikl i dvoudílný kanadský televizní film s Valem Kilmerem a následně i seriál, který má ale jen dvě sezóny.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru