Kojima Productions konečně naznačuje svou novou hru

Na TGS se objevil tajemný plakát. Hráči už zjistili, že je na něm herečka Elle Fanning

Zdroj: Vortex, Kojima Productions
15. 9. 2022
Název hry: Overdose Vývojář: Žánr:

Dnešním dnem startuje Tokyo Game Show, která se navíc po pandemii koronaviru konečně vrací také v omezené fyzické podobě. Návštěvníci budou moci procházet jednotlivé stánky a podobně jako na E3 či Gamescomu – i když v tomto porovnání v hodně omezené míře – prožít veletrh jako před lety. Očekávají se také mnohá oznámení, byť řadu z nich už jednotlivé společnosti v uplynulých dnech učinily, čekáme však na další velké ryby jako je například Kojima Productions. Že ve studiu legendárního designéra Hidea Kodžimy něco vzniká, je zcela neoddiskutovatelné, doposud se však o novém projektu pouze spekulovalo. Nyní se však ve virtuální tour veletrhem Tokyo Game Show objevil ve stánku Kojima Productions plakát, na kterém je silueta ženy a přes její obličej otázka – Kdo jsem?

UPDATE: Krátce poté, kdy snímek sdílel moderátor a dlouholetý Kodžimův přítel Geoff Keighley, rozběhlo se internetové pátrání, kdo je ve skutečnosti na plakátu. Ačkoliv by bylo v souladu s předchozími úniky, vidět v siluetě Margaret Qualley, s největší pravděpodobností se jedná o jinou herečku, Elle Fanning. Známá je například díky filmu Zloba – Královna černé magie nebo seriálu Veliká, a určitě zapadá do Kodžimova schématu, dávat ve svých hrách prostor skutečným hercům. O porovnání siluety a rysů tváře Elle Fanning se postaral fanoušek José Mellinas a přinesl poměrně přesvědčivý důkaz. V několika krocích prolíná skutečnou fotografii herečky se siluetou od Kojima Productions a zejména podle tvaru uší můžeme téměř bezpečně prohlásit, že našel shodu. Bohužel to zatím nic dalšího neodkrývá o hře jako takové.

Pokračuje původní zpráva: Informaci přinesl uživatel Redditu s přezdívkou GroundbreakingTwo274, včetně screenshotu z oficiální aplikace TGS. Sami jsme ověřili, že se plakát skutečně nachází ve stánku Kojima Productions, konkrétně v běloskvoucí chodbě, kde na piedestalu rovněž stojí maskot studia Ludens. Obrázky ihned vyvolaly obrovský rozruch v řadách příznivců her zmíněného designéra a nutí ke zpětnému propojování oficiálního materiálu s předchozími náznaky. V tomto ohledu se asi nejsilněji jeví zpráva od insidera Toma Hendersona, se kterou přišel na začátku letošního června. Henderson tvrdil, že viděl záběry ze spekulovaného hororového titulu Overdose, ve kterém má vystupovat postava Mama z Death Stranding. Podle Hendersona ale nešlo o pokračování zmíněné hry, ale o nový projekt, v němž herečka Margaret Qualley ztvárnila jednu z postav.

A právě tady přichází opětovný pohled na popisovaný plakát a tvář herečky. Také se nemůžete ubránit pocitu, že jsou rysy obličeje docela podobné? Šlo by tak o možné potvrzení Hendersonovy zprávy, v souvislosti se kterou vývojáři z Kojima Productions požádali o stažení. Henderson ale měl podle svých slov zdvořile odmítnout, což protistrana údajně přijala s pochopením. Není totiž známo, odkud se Henderson k záběrům dostal, viděl prý ale ústřední postavu procházet temnými chodbami s baterkou v ruce s tím, že na konci videa má být lekačka, po níž následuje nápis Game Over a titulek „A Hideo Kojima Game“ spolu s názvem projektu „Overdose“. Uvidíme tedy, zda dojde v tomto ohledu na TGS k posunu, pravděpodobné to ale skutečně je.

Zdroj: koláž, Vortex

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru