Fatal Frame, Nintendo, Koei Tecmo chce příští rok oslavit 20. výročí série Fatal Frame

Koei Tecmo chce oslavit 20. výročí série Fatal Frame

Spoluautor slavného hororu naznačuje, že bychom se mohli dočkat hry. Pracuje se i na filmu

Zdroj: DemonLeon3D
30. 12. 2020
Název: Fatal Frame Vývojář: Vydavatel: Žánr: ,

Japonská hororová série Fatal Frame (Project Zero v Evropě) od společnosti Koei Tecmo patří mezi ty nejlepší strašidelné hry vůbec. Podobně jako konkurenční Siren od Sony je ale tato značka v posledních letech jen velmi málo aktivní. Naposledy svitla fanouškům naděje na pokračování nebo alespoň remaster či remake letos v dubnu, kdy jeden z hlavních spoluautorů a producent ságy Keisuke Kikuči v rozhovoru pro magazín Nintendo Everything uvedl, že se nikdy myšlenky na pokračování nevzdal, ale záleží především na Nintendu. Nyní se objevil další náznak, že se Fatal Frame může vrátit.

Žhavým kandidátem na oslavu 20. výročí značky může být port/remaster posledního dílu Fatal Frame: Maiden of Black Water z roku 2014.

Keisuke Kikuči připomněl v aktuálním čísle prestižního japonského magazínu Famitsu, že série Fatal Frame v příštím roce oslaví už 20. narozeniny. První díl vyšel v prosinci 2001 na PlayStation 2 a později také na Xbox. “Rád bych to nějakým způsobem oslavil, pokud to bude možné,” naznačil Kikuči s tím, že na jaře bude společnost Koei Tecmo oznamovat nějaké nové hry. Vyvíjí podle jeho slov řadu různých titulů, i když neřekl výslovně, že jedním z nich je slavný horor. Není to moc, ale současně se nelze divit tomu, že se skalní fanoušci, mezi které se počítám, chytají každého stébla.

Přímo se nabízí otázka, co by mohla společnost Koei Tecmo chystat. Přirozeně bychom si nejvíc přáli plnohodnotné pokračování, anebo alespoň komplexní remake nějaké starší hry. Žhavým kandidátem na oslavu 20. výročí značky ale může být i port/remaster posledního dílu. Fatal Frame: Maiden of Black Water z roku 2014 je jednou z posledních velkých exkluzivních her pro Wii U, která zatím není k dispozici na Switchi. Fanoušci po ní přitom volají od uvedení nové konzole na trh. Osobně jsem přesvědčený, že je to výrazně lepší horor, než naznačují průměrné známky z recenzí, i když pro někoho možná až příliš staromódní nebo dokonce archaický. Takže bych se vlastně portu ani nebránil, ačkoli bych také dal přednost něčemu ambicióznějšímu.

Přání otcem myšlenky, říkáte? Možná, jenže ono se opravdu okolo značky Fatal Frame něco děje. A různé indicie naznačují její možný comeback a ochotu potěšit fanoušky při příležitosti výročí. Ale vraťme se zpět na začátek. Keisuke Kikuči ve zmíněném rozhovoru pro magazín Nintendo Everything připomněl důležitou skutečnost, a sice, že od čtvrtého dílu (Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse) série vzniká ve spolupráci s Nintendem, které její vývoj financuje, a proto se objevuje jen na konzolích tohoto výrobce.

Kikuči vysvětlil, že sérii vydává Nintento a on má na starost “jen” vývoj. “Takže i kdybych řekl, že chci udělat další hru, neznamená to automaticky, že se to stane,” uvedl. Řeč se stočila také na potenciální remastery starších dílů pro Switch, z nichž ne všechny na Západě vyšly. Třeba Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse pro Wii z roku 2008 vyšel oficiálně jen v Japonsku a až časem se dočkal překladu od fanoušků. Kikuči také prohlásil, že by bylo logické, aby hry doprovodily chystanou hollywoodskou adaptaci, o níž jsme prvně psali letos v únoru.

Fatal Frame, Nintendo, Autor hororu Fatal Frame chce další díl, ale rozhodnout musí Nintendo

Fatal Frame nemíří na stříbrné plátno poprvé

Série Fatal Frame už se jedné filmové adaptace dočkala. V roce 2014 měl premiéru japonský film, věhlasu videohry ani dalších zfilmovaných hororových her však nedosáhl. Hollywoodská adaptace byla oznámena dokonce už v roce 2003 v produkci studia DreamWorks. Se scénářem měl dokonce pomáhat (nikoli psát!) slavný Steven Spielberg.

Francouzský režisér a scénárista Christophe Gans v roce 2006 přivedl do kin filmovou adaptaci slavné hororové série Silent Hill od Konami a nyní pracuje na jejím pokračování a právě i filmu podle Fatal Frame, což samo o sobě představuje další střípek do skládanky. V rozhovoru pro magazín AlloCiné začátkem roku slíbil, že se jeho Fatal Frame bude odehrávat v Japonsku a režisér jej nechce po vzoru některých amerických hororových remaků vykořenit z jeho původního prostředí, což je samozřejmě chvályhodné.

Jak už jsme psali dříve, Kikuči prohlásil, že hrát Fatal Frame na Switchi by v handheldovém módu určitě byla zábava díky možnosti rozhlížet se volně okolo. Na tomto mechanismu byl postaven už Maiden of Black Water pro Wii U. Specifický gamepad konzole s obrazovkou fungoval jako hledáček zařízení Camera Obscura, s jehož pomocí v sérii čelíte duchům. I proto by bylo velmi snadné představit si port pro Switch.

Fatal Frame, Nintendo, Koei Tecmo chce příští rok oslavit 20. výročí série Fatal Frame

Co je to ten Fatal Frame

Hororová sága Fatal Frame se zrodila v roce 2001 na PS2. Stojí za ní společnost Tecmo, respektive Koei Tecmo, ale během let se na ní podílelo i Nintendo nebo japonské studio Grasshopper Manufacture (No More Heroes, Shadows of the Damned, Lollipop Chainsaw, Killer Is Dead). Série má pět hlavních dílů, ale dočkala se i spin-offu Spirit Camera: The Cursed Memoir pro 3DS. S místními nadpřirozenými silami a duchy se “bojuje” za pomoci speciálního “fotoaparátu” Camera Obscura. Hlavními hrdinkami bývají ženy, sága se inspiruje japonským folklorem a legendami, ale i přes značnou popularitu se prodejností značka nemůže ani vzdáleně rovnat Silent Hillu nebo Resident Evilu. Přesto se kromě filmové adaptace Fatal Frame dočkal také vlastních komiksů.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru