Knights of the Old Republic II na Switch nejde dohrát

Skoro dva týdny po vydání portu vývojáři přiznali závažnou chybu. Na opravě se pracuje

Zdroj: Obsidian Entertainment
21. 6. 2022

Už 8. června dorazil na Switch port Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords. Originál od studia Obsidian Entertainment převedla na konzoli od Nintenda známá společnost Aspyr, která se na podobné konverze dlouhá léta specializuje a momentálně dokonce pracuje na plnohodnotném remaku Star Wars: Knights of the Old Republic pro PC a PS5. Až teď však firma přiznala, že KotOR II na Switchi nejde dohrát.

Titul obsahuje závažnou chybu, která se objevuje po cutscéně Basilisk Crash na planetě Onderon. Možná oceníte také tu ironii, že hra “crashuje” po Basilisk Crash… Navíc to není ani zdaleka na konci hry. Aspyr připustil, že bug existuje poté, co se na něj hráči opakovaně dotazovali.

Problém by měl odstranit nejbližší patch, vývojáři nicméně ani nenaznačili, kdy jej hráči mohou očekávat. Má to být ale co nejdříve. Autoři se omluvili za problémy a poděkovali hráčům za trpělivost. V tuto chvíli řeší, jak chybu obejít.

Není jasné, zda si byl Aspyr chyby vědom déle a jen o ní hráče neinformoval. Stejně jako je předmětem spekulací, jak se mohla do finální verze taková zásadní překážka dostat. K tomu se zatím firma nevyjádřila ani na dotazy médií.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru