Frostpunk 2, 11 bit studios, Kinguin zřejmě odstranil nabídku koupě Frostpunku 2

Kinguin zřejmě odstranil nabídku koupě Frostpunku 2

Ve svém vyjádření ale nezmiňuje nic konkrétního. Omluva byla jen dalším vlastním promem

Zdroj: 11 bit studios
26. 8. 2021
Název: Frostpunk 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Minulý týden se vývojáři z 11 bit studios poměrně nevybíravě opřeli do portálu Kinguin, na kterém se přeprodávají digitální klíče s hrami. Polskému studiu se ani trochu nelíbilo, že má Kinguin v nabídce předobjednávku teprve nedávno oznámeného druhého dílu strategie Frostpunk a v sérii tweetů poukazovali například na to, že finální cenu ještě ani sami neurčili, natož aby měla hra už nyní věkový rating, který byl u předobjednávky rovněž zahrnutý. Kinguin nazvali „zas*anými podvodníky“ a vysvětlovali hráčům, že dochází k prodeji něčeho, co daný prodejce – Kinguinu patřící portál G2Play – nevlastní, protože to jednoduše neexistuje. Varovali před nulovou zárukou a požádali fanoušky i média, aby o problému informovali a rozšířili povědomí o šedém trhu a podobných praktikách a následně žádali Kinguin, aby nabídku odstranil.

Oficiální reakce od CEO Kinguinu Brandona Doerflera, která přišla už minulý týden, nepůsobila jako omluva, i když se tak pravděpodobně chtěla tvářit. Provozovatel portálu řekl, že se omlouvá za zahrnutí nepotvrzených informací, které se rozhodli z nabídky odstranit, čímž je pravděpodobně myšlen onen rating PEGI. Samotnou nabídku k předobjednávce neexistujícího klíče za vymyšlenou cenu ale Kinguin mazat nechtěl a Doerfler pouze uvedl, že jejich jedinou aktivitou v celém procesu je spojování prodejce s fanoušky hry. Na to konto zástupci 11 bit studios uvedli, že dávají od celé záležitosti ruce pryč, protože soudní pře by podle jejich názoru byla zbytečně dlouhá a náročná, už jen proto, že Kinguin právně sídlí v Hongkongu. Nyní se ale zdá, že nějakého výsledku se polské studio konečně dobralo, protože nabídka prodeje Frostpunku 2 z nabídky Kinguinu i portálu G2Play zmizela.

Jak upozorňuje PC Gamer, oba odkazy už nyní nikam nevedou a ruku v ruce s tím včera večer přišlo prohlášení Kinguinu na Twitteru. „V návaznosti na zpětnou vazbu od herní komunity v minulém týdnu jsme se rozhodli přehodnotit naše kritéria pro umisťování předobjednávek na portál Kinguin.net,“ říkají provozovatelé. Dále se ovšem zaklínají snahou nabídnout hráčům prostor pro nákup klíčů za co nejlepší cenu – očividně bez vysvětlení, odkud takové klíče mohou pocházet – a tvrdí, že pouze naslouchají tomu, co fanoušci chtějí. Tvrdí rovněž, že všechny předměty prodané skrze Kinguin pochází od distribučních kanálů herních vývojářů a vydavatelů, což je s přihlédnutím k tomu, že nikdo nemusí původ prodávaného klíče prokazovat značně spekulativní tvrzení. Ostatně, v komentářích pod těmito příspěvky vyjadřují jednotliví hráči rozčarování nad některými praktikami Kinguinu, nesplněnými sliby nebo nečekanými přirážkami, skrytými za poplatky pro setrvalý vývoj portálu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru