Kingdom Come: Deliverance bude mít vlastní stavebnici

Německý BlueBrixx chystá na podzim několik chalup a mlýn. Vlastní výrobu obstarají Číňané

Zdroj: BlueBrixx
17. 6. 2020
Název hry: Kingdom Come: Deliverance Vývojář: Vydavatel: , Datum vydání: 13. 2. 2018 Platformy: , , Žánr:

Německá společnost BlueBrixx, která se zabývá výrobou i distribucí stavebnic podobných Legu, oznámila partnerství s vývojáři ze studia Warhorse, které nám následně potvrdil i marketingový manažer Jiří Rýdl. Výsledkem tohoto spojení má být speciální řada stavebnic s licencí Kingdom Come: Deliverance, kterou na podzim odstartuje několik stavení ze Stříbrné Skalice a později na ně naváže i kovárna a poměrně propracovaný ratajský mlýn. Hybatelem vzájemného propojení měla být nelicencovaná stavebnice hradu Talmberk, kterou BlueBrixx začal prodávat začátkem tohoto roku a v popisu přímo odkazoval na českou středověkou hru. Díky uzavřené spolupráci nicméně mohou chystané domky vypadat přesně jako v Kingdom Come a nutno připustit, že bez ohledu na nízkou úroveň detailů může jít o pěkný sběratelský kousek.

Vlastní výrobu stavebnic bude mít na starost čínská společnost Xingbao, se kterou BlueBrixx dlouhodobě spolupracuje a které předložil návrh čtyř stavení. Jde o skalickou hospodu a chalupy obchodníka, nerudného Kuneše a Němce, který se může v úvodu hry od Jindrovy partičky dočkat nepěkného dárku na čerstvě nabílené zdi. Všechny stavebnice by měly mít kolem 400 dílků a jejich cenu odhaduje zástupce BlueBrixx na přibližně 20 eur. Pohledem do galerie zjistíte, že příliš detailní jednotlivá stavení nejsou, bude je však možné díky nenápadnému kloubu otevřít a nahlédnout i dovnitř, kde nechybí základní výbava jako lavice, nádobí nebo ohniště s gulášem. V případě hospody je pak zahrnuta i pivní zahrádka s majestátným stromem, pod kterým předávala Blanka Jindrovi vychlazené pivo pro otce.

Jak už bylo řečeno v úvodu, později by měla dorazit i kovárna, která stojí nedaleko Jindrova domu, včetně kovadliny, výhně a dalších drobných detailů. Jako poslední pak bude k dispozici ratajský mlýn, který v porovnání s ostatními stavebnicemi působí nejpropracovanějším dojmem a nabídne nejen možnost napojit na mlýnské kolo motorek, ale sejmout celou střechu a podívat se na výbavu jednotlivých místností včetně pater pro spaní. Ohledně množství dílků a ceně ale zatím BlueBrixx žádné informace neposkytl, ať už ale bude jakákoliv, bude k ní nutné připočítat poštovné ve výši 10 eur, které platí pro Česko i Slovensko.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru