John Wick Hex, Lionsgate Games, Keanu Reeves míří do světa her jako John Wick

Keanu Reeves míří do světa her jako John Wick

Nově oznámený titul připomíná stylovou akční šachovou partii. Zasnoubí se DMC a XCOM?

8. 5. 2019
Název: John Wick Hex Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , Žánr:

Americká filmová série John Wick s Keanu Reevesem v hlavní roli se ještě v květnu rozroste o třetí díl s podtitulem Parabellum. Namířeno má ale značka třeba i do televize. A tak není divu, že jde o atraktivní zboží i z pohledu videoherního průmyslu. John Wick už s hrami trochu koketoval. Objevil se coby hratelná postava v akci Payday 2 a už v února 2017 vyšla VR hra John Wick Chronicles od Starbreeze Studios a Grab Games pro headset HTC Vive a SteamVR.

Dnes jsme se dočkali dalšího zajímavého oznámení. Designér Mike Bithell pracuje na hře John Wick Hex. Britský vývojář má na kontě tituly Thomas Was Alone nebo Volume a slibuje, že novinka bude rychlou akční strategií a zamíří na PC, Mac a konzole. Verze pro Windows a Mac bude debutovat exkluzivně na Epic Games Storu.

Máme prý očekávat oživlou šachovou partii s bojovou choreografií a vzniká s pomocí původních autorů filmu. Stylová akce se přímo odvolává na filmovou ságu a budeme v ní muset bedlivě volit každý útok a zvažovat jeho cenu i následky. Souboje mají připomínat scény ze stříbrného plátna, ale vyžadují údajně přesné strategické myšlení. Postupně samozřejmě budeme získávat další vybavení pro titulního hrdinu, ale bez taktického uvažování si ani neškrtnete.

John Wick Hex nabídne vlastní originální příběh i unikátní výtvarné zpracování. Má navíc realistickým způsobem pracovat ze zásobníkem, jehož divoké přebíjení může přinést víc škody než užitku. Hra rozhodně vypadá z prvních záběrů jako klasická tahová taktická akce nebo strategie, na to se zdá být až příliš svižná, i když může jít jen o dojem vyvolaný akčním střihem. Navzdory tomu působí trochu jako mix XCOMu a stylového běsnění v Devil May Cry.

Lepší představu o hře si sami můžete udělat z prvního traileru. A faktem je, že titul v pohybu působí poměrně přitažlivě a nemuselo by jít o klasickou ždímačku na peníze, jakou naneštěstí mnohdy představují videohry podle úspěšných filmů.

Zatím bohužel neznáme ani přibližné datum vydání. A i zmínka o konzolích namísto konkrétních systémů dává tušit, že by hra mohla už zamířit i na novou generaci. Nicméně není důvod, aby se neobjevila i na stávajících zařízeních včetně Switche. Grafika vypadá pěkně, ale ne příliš náročně. Více informací bychom se měli dočkat už velmi brzy, takže očekáváme, že se o hře bude znovu mluvit nejpozději v červnu na E3.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru