Když se slétnou holubi do ringu, vznikne z toho Pekken

Když se slétnou holubi do ringu, vznikne z toho Pekken

Z experimentálního prototypu může být skutečná hra. Fanoušci mobilizují síly

28. 1. 2019

Víte, co získáte, když zkřížíte holuba a Tekken? To není jen další dětská hádanka z kategorie “Je to zelený a točí se to”, ale skutečná premisa prototypu Pekken, z nějž se podle všeho nakonec skutečně vyklube celá hra. Tenhle nápad se zrodil v hlavě Jona McKellana, který se podílel na hitech jako Alien: Isolation, než založil vlastní herní studio No Code. Z jeho produkce vzešla ceněná hororová adventura Stories Untold a momentálně talentovaný tým pracuje na nadějném a ambiciózním sci-fi thrilleru Observation, který jsme vám představovali v říjnu v rámci novinkového souhrnu. V něm se hráč stane umělou inteligencí ovládající vesmírnou stanici, ale ani náročný projekt očividně nebere McKellanovi chuť experimentovat s dalšími nápady.

A tak se zrodila bojovka připomínající tituly z původního PlayStationu, která namísto tradičních bijců vrhne do ringu naštvané opeřence. Nebyla tu už nějaká hra s naštvanými ptáky…? Ale co, když může holub ve hře Hatoful Boyfriend randit, proč by nemohl zápasit. Jon McKellan se se svým nápadem pochlubil na Twitteru a příspěvek doplnil o video z akce, v němž Jackie Bird roznese svého soupeře na kopytech. Vlastně pařátech. Potud vše v pořádku, zasmáli jsme se, život jde dál. Jenže povzbuzen úspěchem Pekkenu a prvními reakcemi hráčů autor slíbil, že pokud příspěvek obdrží 10 tisíc retweetů, vznikne z prototypu celá hra, jakmile studio dokončí zmíněný Observation.

V tuhle chvílí má původní tweet přibližně 6300 retweetů a od jeho publikování přitom uplynul necelý den, takže je velmi pravděpodobné, že se opeřenci skutečně porvou. Vzhledem k tomu, že sci-fi novinka má vyjít ještě letos, holubí letka může dosednout velmi brzy. Skupina We Throw Switches navíc reagovala slovy, že z Pekkena udělají herní automat, pokud původní zpráva dosáhne na ještě výš – 15 retweetů. Ale pozor, ve hře jsou i alternativní názvy Beak Fighter II Turbo a Beaks of Rage. Zřejmě pro případ, že by společnost Bandai Namco nebyla ze složeniny Tekkena a pigeona tak nadšená jako my.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru