Assassin’s Creed Odyssey, Ubisoft, Kde se vzala skrytá čepel assassinů? Dareios to ví

Kde se vzala skrytá čepel assassinů? Dareios to ví

Předchůdce bratrstva se blíží

28. 11. 2018
Název: Assassin’s Creed Odyssey Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 5. 10. 2018

Poslední díl ságy Assassin’s Creed s podtitulem Odyssey sice vstoupil do prodeje už začátkem října, ale tím jeho cesta ani zdaleka nekončí. Právě naopak. Ubisoft od začátku plánoval masivní post-launch podporu formou dalších updatů i rozšíření. Nejen těch placených, ale rovněž bezplatných. Z některých náznaků se dokonce zdá, že by se novinka mohla dočkat více expanzí, DLC a aktualizací než kterýkoli starší díl v minulosti. Už proto, že příští rok žádný velký Assassin nevyjde a Odyssey by mohlo fungovat jako základna pro úplně nová dobrodružství, která – jak naznačily i některé dotazníky – by nás mohla třeba vzít i do úplně jiných časů a míst, než je svět antického Řecka.

Jízdní řád placených DLC už nějakou dobu známe, stejně jako plány Ubisoftiu stran obsahu, na který se mohou těšit všichni hráči bez rozdílu. Nyní se však dozvídáme konečně více podrobností o obsahu, který sice není zdarma, ale o to zajímavěji a komplexněji zní. Majitelé season passu se mohou už nyní chystat na 4. prosince, kdy odstartuje úvodní epizodou první velký příběhový oblouk, jak vývojáři tyto samostatně stojící kampaně v rámci Odyssey nazývají. Legacy of the First Blade vyjde současně na PC, PS4 i Xboxu One a jak už název napovídá, půjdeme po stopách legendy o první čepeli, která slibuje větší příklon k assassinské mytologii, kterou někteří fanoušci v posledním díle postrádali s ohledem na to, kdy se příběh odehrává.

Setkáme se s prvním zaznamenaným držitelem skryté čepele. Tím je Dareios, legendární vrah perského krále Xerxése.

První epizoda se jmenuje Hunted a Alexios, respektive Kassandra se v ní setkají s prvním zaznamenaným držitelem skryté čepele. Tím je Dareios, legendární vrah perského krále Xerxése. Samozřejmostí je, že se v DLC dočkáme nových schopností a vybavení, ale fanoušci jsou teď mnohem zvědavější, co se dozvíme dosud neznámého o počátcích assassinského řádu a zda se to vše podaří autorům vmotat do stávajícího kánonu, který je teď pro řadu hráčů poněkud nepřehledný, respektive čelí kritice za to, že byl částečně přepsán.

Příběh Legacy of the First Blade bude začátkem příštího roku pokračovat dalšími dvěma epizodami, které se jmenují Shadow Heritage a Bloodline. Ty mají vyjít v lednu, respektive koncem února až začátkem března. Na jaře pak na ně naváže další třídílný příběhový oblouk nazvaný The Fate of Atlantis, v němž bude naším úkolem zachránit legendární potopené město, které je nedílnou součástí řecké mytologie. Majitelé season passu se ale kromě obou epizodických příběhů mohou těšit i na dva remastery starších her. V březnu vyjdou vylepšené verze her Assassin’s Creed III a Assassin’s Creed Liberation. Pokud nechcete riskovat, jednotlivá rozšíření samozřejmě půjde koupit i samostatně.

Ale zpátky k příběhu ikonické první čepele. DLC se mají znovu pokusit vysvětlit původ celého bratrstva, vyjasnit některé nově vzniklé nejasnosti a zaplnit prázdná místa na mapě. Dobrodružství také slibuje překlenout mezeru mezi Odyssey a Origins. V rozšíření se mezi našimi nepřáteli objeví i Peršané, kteří budou nosit podobné masky jako členové řádu v Odyssey. Nejdůležitější ze všeho je ale samotný Dareios. Je to klíčová postava celé mytologie, o níž jsme opakovaně slyšeli, ale vůbec poprvé se s ní setkáme tváří v tvář. Bývá nazýván proto-assassinem, který ctil ideály rádu staletí předtím, než se assassinské bratrstvo zformovalo.

Když zabil perského krále Xerxése I., mělo jít podle herní legendy o první doložený případ použití skryté čepele. Dareios jej měl zavraždit roku 465 před naším letopočtem. Když se podíváte do chytrých knih a internetových encyklopedií, zjistíte, že toho roku skutečně Xerxés I. zemřel rukou vlivného dvořana Artabanose. A podle assassinských záznamů je právě Dareios a Artabanos jedna a tatáž osoba. Dareia naopak nezaměňujme za krále Dareia I. – otce Xerxése I. Jinými slovy, je to složité, tak v tom snad novinka nenadělá ještě větší zmatek.

Assassin’s Creed Odyssey, Ubisoft, Kde se vzala skrytá čepel assassinů? Dareios to ví

Co dostanu zadarmo

Vedle velkých placený rozšíření tu pro všechny ostatní zůstává i zajímavý a poměrně velkorysý bezplatný obsah. Jeho součástí jsou například menší příběhy v rámci The Lost Tales of Greece, které vycházejí mezi jednotlivými placenými epizodami. Dále se pak majitelé hry mohou těšit na další denní i týdenní výzvy, souboje s epickými loděmi, žoldáky i mýtickými bytostmi.

Zmíněná skrytá čepel se později objevila i v Egyptě v době, kdy se odehrává Origins. A prostřednictvím Kleopatry se k ní dostali i Bayek a Aya. Tak se zbraň stala i základem budoucího řádu. Hrobku a odkaz Dareia jsme měli možnost prozkoumat už prostřednictvím druhého dílu assassinské ságy v kůži Ezia Auditore da Firenze. Pro nás ale bude v novém DLC důležité i to, na čí stranu se tento hrdina postaví. Bude naším spojencem, anebo nepřítelem? V každém případě se podle autorů můžeme těšit na další postavy, nepřátele, ale i souboje na moři.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru