The Elder Scrolls: Legends, Bethesda Softworks, Karetní The Elder Scrolls: Legends končí

Karetní The Elder Scrolls: Legends končí

Bethesda ukončuje vývoj a odměňuje fanoušky hry. Servery prozatím poběží i nadále

8. 12. 2019
Název: The Elder Scrolls: Legends Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: , , Datum vydání: 9. 3. 2017

The Elder Scrolls Legends, karetní strategická hra zasazená do světa slavné série RPG her The Elder Scrolls, se po více než dvou letech od vydání loučí a vývojáři oznamují konec plánů na jakýkoli další aktivní vývoj. To znamená okamžité zastavení prací na vytváření dodatečných balíčku karet i rozšíření, byť ještě nedávno právě další obsah plánovaný byl. Pokud ale mezi fanoušky hry patříte a na jedné ze zainteresovaných platforem ji spouštíte, tak vás může potěšit zpráva, že ukončený vývoj neznamená automaticky také klinickou smrt. Hru lze spustit, servery hry poběží alespoň prozatím i nadále a navrch se hráči mohou těšit z drobného bonusu za setrvávající přízeň.

Současná zpráva také dle všeho znamená, že chystané vydání hry na konzolích bylo odvoláno. K oznámení portů došlo už na loňské E3 a na letošním ročníku této výstavy to ještě vypadalo, že tu Legends ještě nějakou dobu budou. Optimistické vyhlídky ale vzaly za své s čerstvým příspěvkem na Redditu. Pod tím je podepsaný komunitní manažer Christian Van Hoose z týmu Bethesda Softworks a přislibuje v něm mimo jiné také pokračující podporu a vývoj pro asijský trh (tam je tento titul vyvíjený samostatně a nezávisle na originále). Navrch se také všichni hráči mohou těšit na poděkování v podobě balíčku karet zdarma. Pro zisk tohoto bonusu se stačí jen přihlásit do hry. Důležitá je také zpráva o tom, že se Bethesda nijak nevzdává podpory hry a setrvávající hráči se tedy mohou těšit například na pravidelné eventy či na aktualizace technického rázu.

Christian Van Hoose sice ve svém příspěvku naznačuje zastavení prací na dalších rozšíření pouze v blízké budoucnosti, dá se však předpokládat, že šance na obnovení vývoje se limitně blíží nule. Přitom minimálně ještě letos mělo do hry dorazit jedno plnohodnotné rozšíření s novou sadou karet. Alespoň tak to slibovala před několika měsíci zveřejněná mapa dalších plánů vývoje. Nejde přitom o ojedinělou zprávu, neboť tento týden jsme se dozvěděli například ještě o tom, že CD Projekt RED z kapacitních důvodů oznámil ukončení dalšího vývoje konzolové verze rovněž karetního titulu Gwent: The Witcher Card Game.

The Elder Scrolls: Legends, Bethesda Softworks, Karetní The Elder Scrolls: Legends končí

Tvrdá konkurence a problémy s týmy

The Eldes Scrolls: Legends měl od začátku těžkou pozici na trhu, a to zejména kvůli Hearthstone od Blizzardu, který se těšil masivní přízni a který na trh přišel dokonce o několik let dříve. Hře se bohužel dlouhodobě nedařilo získat dostatečně širokou hráčskou základnu a jak to tak vypadá, tak nepomohla ani změna vývojářského týmu. Od loňska se totiž o vývoj stará tým Sparkypants Studios, který vystřídal Dire Wolf Digital. Ani to ale zjevně nepomohlo hru zachránit.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru