AdventureQuest 3D, Artix Entertainment, LLC, Kapela Korn vystoupí v on-line RPG AdventureQuest

Kapela Korn vystoupí v on-line RPG AdventureQuest

Koncert vytvoří kulisu bojové arény. Hráči při tom budou bít monstra a sbírat loot

20. 8. 2019
Název: AdventureQuest 3D Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 19. 10. 2016

Kalifornská hudební kapela Korn je na scéně již od roku 1993 a od té doby si mezi příznivci tvrdší muziky udělala výrazné jméno, cizí přitom ale nemusí být ani fanouškům videoher. V roce 2008 vydal Ubisoft exkluzivně pro PlayStation 3 akci Haze, pro kterou tato kapela složila stejnojmennou píseň a vydala k ní i videoklip. A teď se tato kapela opět vrací na herní scénu, a to v podobě virtuálního koncertu. Ten se odehraje ve dvojici titulů AdventureQuest 3D a AdventureQuest Worlds.

Vývojáři z týmu Artix Entertainment se na svém webu chlubí posunutím živých multiplayerových eventů na zcela novou úroveň a lákají k otevření oblasti jménem Battle Concert Arena. Z popisu autorů vyplývá, že se má jednat o bojový event, v němž se hráči společně postaví hordám nepřátel a odměnou jim bude nejen unikátní loot, ale především také originální hudební doprovod. Nepůjde přitom jen o soubor vybraných písní vyhrávaných z reproduktorů. Centrem Battle Concert Arena totiž bude stage, na níž vystoupí do virtuální podoby převedená kapela. Tvůrci sice neuvádějí, zda se jedná o jednorázový event, či zda jde o nastartování tradice, ovšem vzhledem ke jménu oblasti se dá předpokládat, že by se toto netradiční pódium mohlo dostat i na koncertní šňůry dalších kapel. Unikátní marketingová akce je pozoruhodná také tím, že kapela rovněž zahraje i jednu píseň z chystaného alba The Nothing. Jaká to bude, to ještě není jasné, kapela ale již jako ochutnávku vydala například písně Cold a You’ll Never Find Me, takže minimálně jedna z těchto se určitě nabízí.

Hráči AdventureQuest se na místo konání koncertu budou moci podívat počínaje dneškem. Stávající hráči mají od virtuálních promotérů zdarma obdržet do inventáře lístek, který je na akci přenese. Nových hráčů se to týká samozřejmě také, nutností je ale absolvovat alespoň tutoriál hry. Nikdo přitom nemusí mít strach, že by tuto událost mohl prošvihnout. Zítřek je totiž pouze startovním datem měsíc trvajícího eventu. Po uplynutí této doby ale platí, že kapela Korn ze hry zmizí a tato příležitost se už nebude opakovat.

V případě zájmu si můžete on-line RPG AdventureQuest 3D vyzkoušet zdarma na Macu, PC i na mobilních zařízeních s iOS a s Androidem. Hra podporuje cross-platform multiplayer a vychází z původně flashové hry pro prohlížeč. Ta se jmenuje AdventureQuest Worlds a jak již bylo řečeno na začátku, koncert se bude týkat i této verze. Pro obě edice ale platí, že tvůrci nezveřejnili přesný čas startu.

Koncert ve Fortnite sledovalo 10 milionů hráčů

Nová éra zábavy?

Pokud je akce Fortnite vaším denním chlebem, jistě vám neunikla událost z letošního února, kdy se v podobném duchu ve hře ukázal americký producent a DJ jménem Marshmello. Koncert se opakoval ve dvou dnech a jen v první den přilákal na 10 milionů hráčů. Více detailů se můžete dočíst v původním článku, v němž se Zdeněk mimo jiné zamýšlel i nad tím, zda jsme svědky příchodu nové formy zábavy.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru