Kam se poděla nová hra Hidea Kodžimy

Tokyo Game Show je u konce, plakát k oznámení nevedl. Dočkáme se na Game Awards?

Zdroj: Kojima Productions
19. 9. 2022
Název hry: Overdose Vývojář: Žánr:

Jak jste si už zřejmě stačili všimnout, letošní ročník Tokyo Game Show dospěl v neděli ke svému konci. A i když se jednalo o překvapivě výživnou akci, která měla tentokrát nadstandardní dopad i na zbytek světa, kdy jsme se mohli na chvíli opět cítit jako během E3 před několika lety, na jednu hru nedošlo. Řeč je o novém titulu od Kojima Productions, resp. slavného designéra Hidea Kodžimy, na kterou v předvečer TGS lákal plakát na zdi virtuálního stánku vývojářů. Zdálo se, že od oznámení hry – kterou bude s největší pravděpodobnostní horor pro Xbox s pracovním označením Overdose – zbývají doslova jen hodiny, za Kodžimou ale opět zůstalo jen ticho po pěšině.

Jen pro pořádek se ještě vraťme ke zmiňovanému plakátu se siluetou ženské tváře a otázkou – Kdo jsem? Všimli si ho fanoušci v momentě, kdy spustili virtuální procházku letošním ročníkem Tokyo Game Show ve speciálním běloskvoucím stánku Kojima Productions v chodbičce za sochou maskota studia. Netrvalo pak příliš dlouho a fanoušci odhalili, že by předobrazem zmíněné siluety měla být herečka Elle Fanning, ačkoliv to dál nevedlo k dalším indiciím. V polovině minulého týdne měli hráči jednoduše za to, že už brzy dostanou odpovědi na nejzákladnější otázky, takže panovala spíše příjemná nervozita a velké očekávání. Oznámení ale nepřišlo, a to i přes pomrknutí ze strany moderátora Geoffa Keighleyho, který tu a tam reaguje na některé ze spekulací, ať už chce naznačit něco víc, nebo jen své sledující škádlí.

Buď jak buď, Overdose nebo jakýkoliv jiný projekt od Hidea Kodžimy představen nebyl a hráči se nyní musí upínat k dalším termínům akcí, na nichž by oznámení přijít mohlo. A jako jedno z nejpravděpodobnějších se jeví The Game Awards. Opět se tu spojuje přátelství Kodžimy a Keighleyho s významem celé akce, což nově naznačuje také insider s přiléhavou přezdívkou The Insider. Dříve například odhalil termín vydání God of War Ragnarök před tím, než bylo oficiálně potvrzeno, případně vypouštěl detaily o nových hrách ze série Assassin’s Creed, než je prezentovali sami vývojáři z Ubisoftu. Zvýšený zájem proto nyní vyvolala fotka Kodžimy se zmiňovaným moderátorem z The Game Awards v roce 2016, kde si designér přebíral cenu z kategorie Industry Icon. To pro sdělení od insidera není určující, hráči se ale domnívají, že tím potvrzuje odhalení hry letos 8. prosince.

 

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru