Commandos: Origins, Kalypso Media, Kalypso začalo pracovat na pokračování Commandos

Kalypso začalo pracovat na pokračování Commandos

Další plnohodnotný díl pro PC a konzole vyvine nový interní tým ve Frankfurtu

10. 12. 2019

Německá společnost Kalypso Media oznámila, že otevírá nové studio, které bude pracovat na dalším dílu populární taktické série Commandos. Interní tým sídlí ve Frankfurt nad Mohanem a už hledá posily. Zdejší vývojáři mají připravit regulérní pokračování Commandos, které zamíří kromě PC i na konzole další generace. Že jsou nicméně práce na samém počátku, mimo jiné dokládá skutečnost, že studio zatím nemá ani jméno.

Společnost Kalypso si přirozeně pochvaluje značku Commandos, věří v její přetrvávající věhlas a zavazuje se naplnit očekávání fanoušků po celém světě. Šéf týmu Jurgen Reubwig prohlásil, že chtějí vyvinout skutečně důstojného nástupce Commandos, který bude ušitý na míru PC i konzolím. “Nemůžu být pyšnější, že pracuji na skutečné ikoně strategických her,” dodal s tím, že už se těší až se s novými kolegy pustí do díla.

Studio hledá například někoho se zkušenostmi s Unreal Enginem, což možná naznačuje něco o zamýšlené použité technologii.

Studio hledá v tuto chvíli pracovníky i na vedoucí pozice, což jen znovu podtrhuje, že na vydání si ještě pár let počkáme. Shání ale například někoho se zkušenostmi s Unreal Enginem, což možná naznačuje něco o zamýšlené použité technologii. Jde o třetí interní tým v portfoliu Kalypsa. Logicky tak v tuto chvíli nejsou k dispozici žádné obrázky nebo dokonce videa.

Kalypso získalo práva na značku Commandos v červenci 2018 od původních vývojářů z Pyro Studios. HD remaster verze druhého dílu vyjde už v lednu příštího roku. Série Commandos debutovala v roce 1998 a jedná se o sérii real-time taktických strategií, v nichž ovládáte tým zvláštních jednotek během druhé světové války. Kromě regulérních pokračování jsme se dočkali mimo jiné také nepříliš vlídně přijatého experimentu v podobě first person taktické akce Commandos: Strike Force z roku 2006.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru