Kalendář: Jaké herní akce nás čekají

Kalendář: Jaké herní akce nás čekají

Seznam nejdůležitějších prezentací a přenosů nadcházejících dní. Nudit se určitě nebudeme

Zdroj: Microsoft
4. 6. 2023

PlayStation Showcase 2023 máme za sebou, ale to byl jen předvoj, jak nepochybně víte. Letošní E3 se měla uskutečnit od 13. do 16. června, nicméně z veletrhu nakonec sešlo. Ovšem z našeho pohledu program “neE3” startuje už v nadcházejícím týdnu. Abychom vám alespoň trochu usnadnili orientaci v opravdu bohaté nabídce konferencí, přenosů, streamů a tiskovek, rozhodl jsem se pro vás opět sestavit seznam těch nejdůležitějších prezentací. I když vám zatím nemohu s jistotou slíbit, které akce budeme přinášet s českým komentářem a které nikoli, můžete to brát jako takový přehled toho potenciálně nejzajímavějšího, z čeho budeme vybírat. Stejně jako loni přitom budeme seznam průběžně doplňovat. Jelikož je však herních akcí ještě mnohem víc, opakovaně vám doporučujeme sledovat také web Game Conference Guide, který tvoří Pavol Buday a na podobné události se specializuje v průběhu celého roku.

7. června, Guerrilla Collective Online Showcase

Akce Guerrilla Collective 2023 letos připadá na 7. až 13. června, ale online showcase odstartuje 7. června v 18 hodin našeho času. Pořadatelé lákají na nová oznámení, trailery i gameplay ukázky od mnoha z největších světových vývojářů a vydavatelů. Letos se dokonce 8. června v Los Angeles uskuteční fyzická prezentace.

Zdroj: Guerrilla Collective

8. června, Summer Game Fest

Pořadatel a moderátor Geoff Keighley láká na svůj Summer Game Fest a pravděpodobně půjde vedle Xboxu o jednu z nejdůležitějších prezentací ve smyslu odhalení a velkých her. Živý přenos připadá na 8. června ve 21 hodin a budeme sledovat akci s publikem, která se uskuteční v YouTubeTheater v Los Angeles. Nebudou tu chybět největší herní společnosti včetně Sony a Microsoftu.

8. června, Devolver Direct

Prezentace firmy Devolver Digital začne o půlnoci ze čtvrtka na pátek našeho času. Měla by nabídnout nová oznámení i několik překvapení. Už tradičně se nepochybně bude jednat o nonkonformní show, která můžete být sama o sobě stejně zábavná jako hry, které se na ní ukážou.

9. června, Tribeca Games Showcase

Ve 21 hodin našeho času se budou prezentovat hry v rámci festivalu Tribeca. I tady dojde na nová oznámení, gameplaye a rozhovory.

Zdroj: Tribeca Festival

10. června, Future Games Show Summer Showcase

V sobotu 10. června nás v 19 hodin středoevropského času čeká další Future Games Show, která je na rozdíl od sesterské PC Gaming Show zaměřená i na konzole, standalone VR headsety a mobily. Organizátoři slibují přes 50 titulů a akci moderují Yuri Lowenthal (Peter Parker) a Laura Bailey (Mary Jane Watson).

11. června, Xbox Summer Games Showcase

Xbox a Bethesda svá portfolia představí 11. června v 19 hodin našeho času. A hned poté bude následovat speciální Starfield Direct zaměřený na stejnojmenné sci-fi RPG.

Zdroj: Microsoft

11. června, PC Gaming Show

Výhradně na PC hry zaměřená PC Gaming Show začne 11. června ve 22 hodin středoevropského času a také už tradičně láká na desítky her. Z našeho pohledu je ale možná vůbec nejzajímavější, že na této akci se konečně odhalí nová historická strategie od brněnského studia Ashborne Games.

Zdroj: PC Gamer

12. června, Ubisoft Forward Live

Ubisoft své chystané novinky představí 12. června v 19 hodin našeho času. Objeví se tu mimo jiné hry Avatar: Frontiers of Pandora, Assassin’s Creed Mirage nebo The Crew: Motorfest. S jistotou víme ale také o představení nějakého dosud neoznámeného titulu. Mohou to být spekulované Star Wars? Prezentovat se tu má rovněž Assassin’s Creed Nexus VR. Možná se něco dozvíme i o Skull and Bones. Naopak novinky na konto Prince z Persie čekat nemáme. Pres-show odstartuje o 15 minut dříve.

12. června, Capcom Showcase

Společnost Capcom naplánovala svou akci na půlnoc našeho času z 12. na 13. června. Akce má mít přibližně 36 minut a bude se při této příležitosti připomínat také 40. výročí firmy. Ukázat by se tu mohl nový obsah pro remake Resident Evil 4. Velmi pravděpodobně se ukáže dinosauří akce Exoprimal, která vychází už 14. července. Nám by ale větší radost udělala tajuplná Pragmata, o které sice skoro nic nevíme, ale bojíme se, aby nedopadla jako Deep Down.

Nahlásit chybu v článku

9

Napsat komentář

Další články
Nahoru