K ledu uložená MMO akce z Jurského parku se může vrátit

Registrace značky Jurassic World Aftermath může značit novinku i vzkříšení letitého projektu

Zdroj: Cryptic Studios Seattle
22. 4. 2020

Příští rok v létě bychom se měli dočkat dalšího filmového snímku na motivy Jurského parku, nicméně vedle toho se dalšího dobrodružství s dinosaury v hlavní roli zjevně můžeme nakonec dočkat i my hráči. Postarat by se o to mělo studio Universal Pictures, které si zaregistrovalo novou ochrannou známku. Ta se jmenuje Jurassic World Aftermath a její obecný popis naznačuje mimo jiné i vstup na pole videoher. Nicméně pokud novinky ohledně Jurského parku sledujete pravidelně, tak už jistě dávno víte, že minimálně jeden tým na titulu využívajícím tuto značku patrně už několik let v tichosti pracuje.

Zprávu přináší fanouškovský webový projekt Jurassic Outpost, který nemá kromě registrace značky a domény v ruce nic konkrétního, připomíná však dřívější projekt jménem Jurassic World Survivor. Z toho by případně chystaný titul Aftermath mohl teoreticky vycházet. Vznikat by v takovém případě měl patrně pod hlavičkou vydavatele Perfect World Entertainment, který Survivor v rozpracované verzi před několika lety s největší pravděpodobností získal. Pokud by to byla pravda a novinka vycházela z předchozího projektu, tak by děj Aftermath mohl být dle předchozích informačních úniků zasazený na ostrov Isla Nublar a do doby po událostech snímku Jurassic World z roku 2015. Samotný Jurassic World Survivor přitom měl být third person survival akcí.

Do vývoje akce ve stylu Left 4 Dead zasáhl majitel práv Universal Pictures a práce na projektu byly z důvodu četné přítomnosti zbraní ve hře zastaveny.

Pokud bychom šli po časové ose ještě hlouběji do minulosti, tak ještě narazíme na titul Jurassic Park Survivor, jehož prototyp, jak v minulosti opět poukazoval web Jurassic Outpost, vzniku Jurassic World Survivor nejspíše předcházel a který měl být first person akcí. Obrázek z velmi brzkého prototypu můžete spatřit níže. Jenže zde vývojáři údajně tvrdě narazili. Do vývoje akce ve stylu Left 4 Dead zasáhl majitel práv Universal Pictures a práce na projektu byly z důvodu četné přítomnosti zbraní ve hře zastaveny. Připomínám, že zde jde o nepotvrzené zprávy, nicméně potvrdilo by se tím to, co jsem naznačil už ve článku o fanouškovské modifikaci pro Half-Life 2: Universal pravděpodobně nechce tento svět pojit s klasickým žánrem stříleček. S tímto předpokladem pak souhlasí i další spekulace o hře s podtitulem Surival: prim měly hrát nástroje a důvtip a cílem akce ve hře nemělo nikdy být zabíjení dinosaurů, ale pouze jejich odstrašení, maximálně ještě poranění. Na tomto základě začal vznikat titul Jurassic World Survivor, jenže v roce 2015 nastal nečekaný konec vývojářského týmu Cryptic Studios Seattle a na první pohled se zdálo, že projekt je definitivně u ledu.

Ale nebylo tomu tak. Psal se rok 2016 a už tehdy vstoupilo na scénu zmíněné vydavatelství Perfect World Entertainment. To začalo z pracovního trhu stahovat bývalé zaměstnance Crypticu ze Seattlu a zasahovalo i do pozvolného vypouštění obrázků a videí z rozpracované verze hry. Jeden z nich jsme ostatně použili i jako poutací obrázek k tomuto článku. Tehdy to začalo zkrátka vypadat, že Perfect World Entertainment přejímají vývoj původní hry, jenže od té doby jsme o tomto projektu nakonec neslyšeli ani slovo, tedy možná až doposud. Pokud je Jurassic World Aftermath onou zamýšlenou survival akcí zasazenou do Jurského parku a jestliže skutečně vychází z titulu Survivor, tak můžeme směle navázat na předchozí úniky. Ty hovořily o on-line survival akci s důrazem na průzkum, jež se měla dle původního návrhu podobat akci H1Z1, která byl později známá pod názvem Just Survive.

Název nové hry s licencí Jurského parku by pak napovídal tomu, že by děj skutečně mohl být zasazen přinejmenším do událostí po zmíněném filmu, ne-li ještě do dění po snímku Zánik říše z roku 2018. Na další informace si však budeme muset ještě počkat, a to se týká i odhalení vývojářského studia. Tím patrně nebude přímo Perfect World Entertainment, který se zjevně postará pouze o vydání, ale jiný a dle spekulací velmi zkušený tým.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru