K digitální E3 se zřejmě připojí i Activision či Bethesda

K digitální E3 se zřejmě připojí i Activision či Bethesda

Krátce po zveřejnění nicméně ESA zprávu smazala. Partnerů by už ale mělo být přes čtyřicet

Zdroj: ESA
25. 4. 2021

Zatímco byl loňský ročník veletrhu E3 zrušen a pořádající organizace ESA se s odvoláním na nestandardní situaci nerozhodla pro uspořádání digitální alternativy, v letošním roce už byla připravena. O plánech na E3 2021 jsme vás proto mohli už začátkem měsíce informovat i se seznamem prvních potvrzených partnerů, kam spadaly společnosti jako Nintendo, Microsoft, Ubisoft, Take-Two Interactive či Warner Bros. Očekává se, že všichni ze zmíněných budou blíže představovat své připravované projekty, případně pod hlavičkou E3 uspořádají své tiskové konference, seznam ale samozřejmě není konečný a ESA naznačovala, že už brzy bude informovat o dalších, kteří se rozhodli na letošní E3 vystavovat.

K výše vyjmenovaným tak můžeme přidat například Activision, Amazon Game Studios, Bandai Namco, Bethesdu, Epic Games, Funcom a další.

Situace kolem dalších vývojářů a vydavatelů je ale v tuto chvíli poměrně nejasná – před několika hodinami totiž došlo ke zveřejnění očekávané zprávy, kterou však ESA z neznámých důvodů opět stáhla a přinutila k tomuto kroku i přední magazíny jako Video Games Chronicle či Gematsu. Přesto seznam partnerů přežil zásah asociace – například na stránkách magazínu Everyeye.it – a dá se očekávat, že zmíněné společnosti, maximálně s několika dílčími úpravami, které pravděpodobně mohly za stažení zprávy, budou v programu účastny. K výše vyjmenovaným tak můžeme přidat například Activision, Amazon Game Studios, Bandai Namco, Bethesdu, Epic Games, Funcom, Limited Run Games, Oculus, Rebellion, Segu, Square Enix nebo THQ Nordic. Celkový počet zastoupených společností pak přesáhl čtyřicítku a bude se pravděpodobně i nadále rozrůstat.

Počítat nicméně nemůžeme se Sony, která začátkem dubna skrze organizaci ESA potvrdila, že se akce nezúčastní ani v její digitální formě. Jasno pak není ohledně Electronic Arts, které bývá přítomno v Los Angeles v době konání veletrhu, ale vše organizuje ve vlastní režii a mimo výstaviště. Stejným způsobem přistupuje k akci také Microsoft, jeho zástupci ale nikdy nevystoupili proti E3 a bez ohledu na svou absenci přímo na ploše veletržního centra zůstávají součástí E3.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru