Judgment, Sega, Judgement vyjde na Západě včas. Hříšník bude přeobsazen

Judgement vyjde na Západě včas. Hříšníka přeobsadí

Sega zametá stopy po neposlušné hvězdě. Pierre Taki mizí ze screenshotů i videí

22. 3. 2019
Název: Judgment Vývojář: , Vydavatel: Platformy: Žánr: , Datum vydání: 25. 6. 2019

Jak se dalo z dosavadního vývoje událostí usuzovat, hudebník a herec Pierre Taki, který propůjčil svou podobu i hlas jedné z postav titulu Judgement, bude ze hry vymazán a nahrazen někým jiným. Sega se tak rozhodla v reakci na jeho zatčení a zjištění, že užil kokain, jak jsme vás už před pár dny informovali. Spin-off série Yakuza od stejných autorů z Ryu Ga Gotoku Studio byl v domácím Japonsku bezprostředně po vypuknutí “skandálu” stažen z prodeje v digitální i krabicové verzi. A protože japonský dabing je součástí i plánované evropské a americké verze, nehledě na podobu Takiho, který představuje jednoho z bossů podsvětí, bylo nasnadě, že se nějak dotkne nulová tolerance Japonců vůči drogám i vydání na Západě.

Pár návrhů na „úpravu“ modelu se objevilo i v odpovědích na původní tweet autorů. Mým osobním favoritem se stala koláž, které soukromě přezdívám Tito Bandito.

Naštěstí tým na svém Twitteru oznámil, že incident se nijak nepodepíše na datu vydání. Titul, který v zemi vycházejícího slunce debutoval už v polovině prosince, tak na naše pulty dorazí v původním termínu, tedy 25. června. Do té doby zřejmě vývojáři ve spolupráci se Segou vyřeší celý problém. Pár návrhů na “úpravu” modelu se objevilo i v odpovědích na původní tweet autorů. Mým osobním favoritem se stala koláž, které soukromě přezdívám Tito Bandito, viz titulní obrázek.

Zajímavější ovšem je, že Sega neváhá jít v zametání stop po hříšníkovi docela daleko. Aktivně teď promazává všechny trailery i screenshoty, kde se Pierre Taki objevil. Namísto nich se pak objeví updatované verze s novým modelem. Ostatně Sega v tom není sama, Pierre Taki zmizí i z japonského dabingu Kingdom Hearts III, kde propůjčil hlas sněhulákovi jménem Olaf, a pochopitelně už ho nebude mluvit ani v chystaném filmu Ledové království 2. Z prodeje byl v Japonsku na popud filmového studia dokonce stažen první díl populární disneyovky.

Taki navíc není prvním podobným případem, jak už jsme vás informovali. Řada osobností už v minulosti “zaplatila” v Japonsku podobně vysokou cenu. A kromě pobytu ve vězení komukoli, kdo je načapán s drogami, hrozí i jakýsi celospolečenský zákaz. Někteří lidé byli v důsledku podobného problému nuceni zcela opustit showbyznys. Pierre Taki se coby původním povoláním hudebník kupříkladu dostal i na černou listinu nahrávacích společností a rozhlasových stanic.

Zatím není jasné, kdy se Judgement vrátí na pulty japonských obchodů, respektive, kdy bude k dispozici příslušný update, který to umožní. Cena krabicové verze z druhé ruky mezitím v zemi vycházejícího slunce podle očekávání roste. Jednak se z ní díky původnímu obsahu stane cenný sběratelský kousek a hlavně populární titul není pořádně k dostání.

Více o drakonických trestech za držení a užívání nelegálních drog se můžete dočíst v našem předchozím článku na toto téma.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru