Red Dead Redemption 2, Rockstar Games, Hrajeme živě: Red Dead Redemption 2

Jsou tu další zmínky o PC verzi Red Dead Redemption

Australská ratingová agentura se opět ozývá. Snaha o krytí za falešné jméno neprošla

24. 9. 2019
Název: Red Dead Redemption 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 26. 10. 2018

Snad neuplyne měsíc, aby komunita hráčů opět nespekulovala o tom, že Rockstar potají chystá příchod westernové akce Red Dead Redemption 2 na PC. O další náznak možné existence portu druhého dílu Red Dead Redemption pro počítače se opět postarala jedna z klasifikačních komisí, což je v herním průmyslu poměrně častý zdroj úniků. A tentokrát je řeč o té australské.

Žádost o klasifikaci původně neprošla a skončila nezdarem.

Australská ratingová agentura v tomto případě odmítla nadvakrát udělit hodnocení titulu z portfolia Rockstaru a její případné vydání původně zarazila. Poprvé to bylo už 20. srpna, kdy úředníci odmítli hodnotit titul jménem „Bonaire“, což mělo být dle některých hráčů kódové označení právě pro PC verzi Red Dead Redemption 2. A důvod zákazu byl v průběhu léta poměrně banální – žádný titul s tímto jménem totiž neexistuje a nebylo tedy ani možné mu udělit rating. Rockstar následně požádal o klasifikaci novou, a to tentokrát již pod jménem Red Dead Redemption 2. Jenže ani tato žádost o klasifikaci původně neprošla a skončila nezdarem. O detailech ale výpis mlčí a dnes tam už jen lze spatřit udělené svolení a věkovou hranici stanovenou minimálně na 15 let, což koresponduje s edicemi pro konzole. Z minulosti ale víme, že tamní trh umí být celkem přísný. Své by o tom ostatně mohli vyprávět i tuzemští Bohemia Interactive v souvislosti s DayZ.

Důvodem podání nové žádostí pro novou z platforem je to, že klasifikace se musí dočkat každá z her pro kterékoli herní zařízení. Při současném vydání na více platforem se žádosti spojují, jiná situace ale platí při opožděném vydání. S odstupem času se žádá pro jednotlivá herní zařízení zvlášť (viz například seznam týkající se GTA V zde), což je způsobeno mimo jiné i tím, že odstup od původního vydání mnohdy znamená i zásahy do obsahu. To může mít podobu například implementace dodatečných rozšíření. Záhodno je v souvislosti s touto situací dodat i to, že současná stránka udělené klasifikace explicitně nezmiňuje konkrétní platformu a jakkoli to již vypadá slibně, tak se stále jen jedná o spekulaci.

Poslední velkou zmínku o PC verzi hry jsme tu měli ve spojitosti s aplikací Rockstar Games Social Club, což už v kontextu dalších podobně „zaručených“ zpráv (například objev hry v doprovodné mobilní aplikaci či zmínka v GTA Online) dokresluje poměrně ucelený obrázek o tom, že se brzy hráči na PC možná přeci jen dočkají oznámení příchodu na svoji platformu. Rockstar by si v takovém případě určitě nenechal ujít příležitost vymáčknout to nejlepší z potenciálu hardwaru, což například předvedl už v případě pátého Grand Theft Auto. Z dalších aktualit týkajících se Red Dead Redemption mohu ještě připomenout spekulace týkající se zombie a smutný konec jednoho ambiciózního portu prvního dílu na PC.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru