FIFA 21, EA Sports, Jsme také naštvaní, komentuje EA kauzu kolem FUT

Jsme také naštvaní, komentuje EA kauzu kolem FUT

Vyšetřování neoprávněného prodeje karet s fotbalisty pokračuje. Přijde postih a bany hráčů

Zdroj: Electronic Arts
13. 3. 2021
Název: FIFA 21 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 9. 10. 2020

Na konci minulého týdne jsme vás informovali o nepříjemném incidentu, který se odehrál v souvislosti se hrou FIFA 21, resp. herním módem FIFA Ultimate Team. Někdo z vývojářů se měl neoprávněně obohacovat na prodeji vzácných kartiček s fotbalisty, které za úplatu ve výši stovek eur nahrával kupujícím přímo na jejich herní účet. Na kauzu upozornil italský profesionální hráč Matteo Ribera a netrvalo příliš dlouho, než se kauza s hashtagem #EAGate roznesla mezi komunitou. Zástupci Electronic Arts na to obratem zareagovali ujištěním, že se pouští do vyšetřování, co se přesně stalo a slíbili rychlý zásah i další informace. Ty přichází s příspěvkem na webu hry, ve kterém se EA omlouvá a vysvětluje, jak patrně k odesílání karet na účty hráčů došlo.

„V průběhu týdnu jsme se dozvěděli, že předměty z režimu FUT byly přiděleny individuálním účtům, které je nezískali skrze samotnou hru –  tedy otevřením balíčků, zakoupením na herním trhu, splněním výzvy nebo jiným zapojením, například sledováním přenosu na Twitchi [ze kterého by v podobě dropu kartičky mohly padnout],“ shrnují zástupci Electronic Arts na úvod. Dále potvrzují, že se neoprávněné transakce karet týkají jen nízkého počtu účtů, nic to ovšem podle vyjádření vývojářů nemění na tom, že jde o nepřijatelnou záležitost. „Takové praktiky narušují soutěžní integritu hry, jsou v rozporu s uživatelským ujednáním a nehodláme je tolerovat,“ říkají vývojáři. I z tohoto důvodu hodlají na konci vyšetřování přísně potrestat ty, kdo se do transakcí zapojili – tedy případné zaměstnance i hráče, kteří tímto způsobem karty získali.

Ještě jednou tedy děkujeme komunitě za oddanost a podporu v odhalování podobných problémů a budeme i nadále poskytovat další informace, jak se budeme blížit k vyřešení celé události.

Lidé z EA se za celý incident pochopitelně omlouvají, zvlášť když měly karty proudit přímo od vývojářů, což v článku zmiňují jako frustrující a značně nepříjemné. „Jsme také naštvaní. Víme, jak je těžké vybudovat si důvěru,“ dodávají autoři hry. V závěru článku pak reagují na množící se dotazy komunity, která se ptá, jak k připisování karet vůbec mohlo dojít – jak je totiž patrné, EA takový systém má a používá ho. Přirozeně ne pro to, aby mohli karty hráčům přímo prodávat, ale aby mohli reagovat ve třech obvyklých případech. Tím prvním má být funkce podpory, když dojde kvůli technickým potížím ke smazání obsahu nějakého účtu a je potřeba karty nahrát podle poslední zálohy. Druhým případem je testování, které však probíhá na dedikovaných serverech a logicky jen v komunitě testerů, takže ani odsud karty emitovány být nemohly.

Mechanismus, kterým byly zájemcům distribuovány, je současně i třetí funkce, a sice rozdávání karet vybraným partnerům, zaměstnancům či sportovcům. Tady se EA odvolává na velikost a zásah série FIFA, který jde ruku v ruce s nejrůznějšími promo akcemi a například spolupráce s celebritami. Takto emitované karty jsou ale nepřenositelné a neobchodovatelné, což se shoduje s povahou karet prodaných skrze neoprávněné obchodní transakce, a právě proto byl tento systém pozastaven, dokud nebude incident náležitě vyšetřen. „Ještě jednou tedy děkujeme komunitě za oddanost a podporu v odhalování podobných problémů a budeme i nadále poskytovat další informace, jak se budeme blížit k vyřešení celé události,“ uzavřeli vývojáři pro tuto chvíli své vyjádření.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru