John Wick by vypadal skvěle jako hra pro NES

John Wick jako hra pro NES

Vývojář vyrobil krátké demo a uvolnil grafiku zdarma ke stažení. Ujme se někdo plné verze?

20. 5. 2019

Začátkem května jsme vám představovali novou hru John Wick Hex, na níž pracuje designér Mike Bithell, který má na kontě tituly Thomas Was Alone nebo Volume. Třetí díl akční ságy s Keanu Reevesem v hlavní rolí mezitím dorazil do kin a sbírá skvělá hodnocení. Možná vás tak svrbí prsty a už byste si také pod dojmem filmu s podtitulem Parabellum nějakou herní adaptaci zahráli. Jednoznačnou radu pro vás nemáme, ale radost by vám přeci jen mohl udělat minutový trailer na hru John Wick pro NES. Má jedinou chybu. Žádná taková hra neexistuje. Zatím…

Video mají na svědomí Danilo Dias a Dominic Ninmark, který se postaral o zvuk, a podle ohlasů diváků na YouTube by si leckdo přál, aby se někdo retro hry skutečně ujal a vyvinul ji. Možná by jen podle puristů měla být jako osmibitová klasika o něco náročnější, ale posuzujte obtížnost hry z videa… Když pomineme skutečnost, že podobných pokusů existuje celá řada, tenhle konkrétní nevypadá dobře jen tak shodou okolností. Danilo Dias totiž dělá skutečné retro hry jako Oniken, Odallus a Blazing Chrome.

Není potom škoda, že z Johna Wicka také neudělá opravdovou hru? A v tom právě spočívá to kouzlo. Pokud vývojáře neosloví majitel práv, je celkem jasné, proč se bez příslušné licence do něčeho takového pustit nechce. Jenže jeho demo není jen “prostá” animace. Je to skutečný prototyp a Danilo Dias se o všechny příslušné jím vytvořené původní assety podělil se světem a uvolnil je volně ke stažení.

Kdokoli tak může pokračovat v jeho bohulibé práci a hru skutečně dodělat, pokud je na to dost velký blázen a troufá si na to. A podle prvních ohlasů na Twitteru se zdá, že si skutečně někdo troufne. Nicméně je třeba upozornit, že pokud se sami nechcete pustit do díla, příslušný balíček stahovat nemusíte. I když původně jde o jeden krátký level, Danilo uvolnil jen grafiku, protože z hlediska programování nejde podle něj o nic publikování hodného.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru