John Romero vydal novou úroveň pro Doom II

První publikovaný level od vydání původní hry prodává za 5 eur. Výtěžek půjde na Ukrajinu

Zdroj: John Romero
3. 3. 2022
Název hry: Doom II Vývojář: Datum vydání: 10. 10. 1994 Platformy: , , , , , , , , , , , Žánr:
Doom II

Slavný herní vývojář John Romero vydal nový level do akce Doom II z roku 1994, jejímž je spoluautorem. Ačkoli se v posledních letech opakovaně vracel zejména k prvnímu dílu s novými úrovněmi, třeba prostřednictvím expanze Sigil, v tomto případě byl motiv jiný. Smyslem novinky je podpořit lidi na Ukrajině a příslušné humanitární organizace. Level nazvaný One Humanity se prodává za 5 eur a veškerý výtěžek z jeho prodeje půjde na dobročinnost.

Na svém webu pak John Romero zdůraznil, že se jedná o novou úroveň. Vůbec první, kterou vytvořil a vydal od vstupu hry na trh v roce 1994. Samozřejmě se zájemci o tento WAD neobejdou bez původního originálu. Pokud se do novinky nechcete pustit sami, ale přesto by vás zajímala, podívat se můžete alespoň na záznam hry na YouTube. Třeba pak nakonec neodoláte.

Jestliže jste na to snad zapomněli, legendární designér už loni v srpnu oznámil také Sigil II pro Doom II. Oznámení přišlo při příležitosti akce Realms Deep 2021, kde Romero vystoupil. Zatím neznáme datum vydání. Romero ale už tehdy dokonce naznačil, že po Sigil II pro Doom II by se takto mohl vrhnout na další legendu – Quake.

# akční # doom # fps # střílečka

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru