Empire of Sin

Romerovi v Kolíně odhalili gameplay Empire of Sin

Ovládnout Chicago 20. let není žádný med. Kde nepomůže diplomacie, tam dosáhne olovo

20. 8. 2019
Název: Empire of Sin Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 1. 12. 2020

John a Brenda Romerovi svůj nový titul Empire of Sin oznámili během E3 a dle díků, které po veletrhu sdíleli, byli reakcí hráčů potěšení. Strategií zasazených do zlaté éry mafiánských příběhů tu již bylo několik, vize manželů Romerových ale i přesto dokázala vzbudit dostatek pozornosti a mnozí od oznámení netrpělivě očekávali ukázku přímo z hraní. Tu přivezl manželský pár do Kolína a společně se pochlubili tím, jak atraktivně aktuálně Empire of Sin vypadá.

V základní real-timové složce hry budou hráči budovat impérium a získávat vliv nad Chicagem 20. let minulého století. Bude zapotřebí spřádat intriky, budovat přátelství, podplácet policii a selže-li vše, tak dojde samozřejmě i na likvidaci nepohodlných postav a na boj. Se souboji se změní perspektiva hry a hráči se dočkají tahových bitek v uzavřených oblastech. Konflikty budou řešeny podobně, jako je tomu například v sérii XCOM. Do soubojů přitom netáhnou samotní avataři hráčů, ale jejich naverbovaní pohůnci, kteří se mohou odlišovat nejen schopnostmi, ale po delším hraní také projevovanou osobností. Kupříkladu pokud nějaká z postav bude olovem často zasahovat civilisty, může být postupem času vnímána jako masový vrah. Z ukázky z betaverze hry ale jinak bohužel příliš mnoho konkrétních informací nevykoukáme. Kombinace strategie a RPG zasazená do zvolené doby ale zní dost lákavě již sama o sobě a z níže přiložené galerie lze alespoň vykoukat například to, že ve hře budou přítomny dialogy s možností volby odpovědí.

Co se týče zasazení, tak zvolenou dobu Brenda Romero popisuje jako fascinující epochu, která vyžaduje hodně studia dobových materiálů a která toho zároveň také hodně poskytuje po stránce herního designu. V Americe tehdy panovala prohibice a to také definuje jednu ze základních komodit hry. Těmi jsou peníze, čas i alkohol, který lze vyrábět a lze jím pochopitelně i uplácet. Romero Games a Paradox Interactive vydají hru na jaře příštího roku, a to na PC, Xbox One, PS4, a na Nintendo Switch.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru